CULLEN rodina KLUB --->zde
Prosinec 2006Letaxová sítˇ

15. prosince 2006 v 21:00 starší články
Letaxová sít´
Letaxová síť umožňuje cestovat mezi kouzelnickými krby, které jsou do ní připojeny.
Je přísný zákaz připojovat do Letaxové sítě mudlovské krby
Princip:
Nabere se hrst LETAXu(prášek) a hodí se do plamenů krbu, potéco plameny zezelenají vstupte do plamenů a
ZŘETELNĚ
Vyslovte název místa, kde se chcete dostat(pokud to nevyslovíte zřetelně můžete skončit jinde).

Ještě jedna věc
Držte ruce blízko u těla

Famfrfál

15. prosince 2006 v 20:53 starší články
Míče


Camrál

Míč má rudou barvu slouží k tomu, aby ho střelci prohodili jednou z brankových tyčí. Dříve byly Camrály s úchytkou a byly to první míče v historii Famfrpálu.

Zlatonka

Zlatonka je třpytivě zlatá se stříbrnými křídly. Zlatonka je náhražkou ptáčka jménem Zlatonoska. Kvůli Zlatonoščiny křehkosti byla vždy při chycení rozmáčknuta.Jeden vědec však vynalezl míček, velikosti Vlašského oříšku, jménem Zlatonka. Zlatonoska se mezi tím stala ohroženým druhem, Ministerstva Kouzel. Zlatonka má ty samé vlastnosti jako Zlatonoska. Zlatonku chytají chytači. Tím jeho tým získává 150 bodů a zápas skončí. Zlatonku jde těžko najít.

Potlouky

Potlouky jsou černé jako uhel. Potlouky mají za úkol znepříjemnit hru. Snaží se shodit hráče z koštěte.Na odrážení Potlouků slouží Odrážeči (viz.níže) Jejich starý název je Krváky.

Hráči
Celý tým Famfrpálu se skládá ze sedmi hráčů.
Brankář (1)

Brankář brání Střelcům, aby prohodili Camrál brankovými tyčemi.

Chytač (1)

Jeho úkol je jasný chytit Zlatonku dříve než soupeř a tím ukončí hru. Tento úkol mají nejlehčí a nejrychlejší hráči z celého mužstva. Chytači by měli mít dobrou stabilitu na koštěti a dobrý zrak. Chytači jsou nejčastější oběti Potlouků.

Odrážeči (2)

< Mají za úkol odrazit Potlouky mířící na spoluhráče a odrazit je na protihráče(nejčastěji aby jim zabránili v útoku). K tomu jim slouží dřevěná pálka.Odráči by měli mít velkou sílu a rovnováhu na koštěti.

Střelci (3)

Střelci jsou nejstarší úkoly v historii Famfrpálu, poněvadž dříve v dávných dobách se hrálo jen na střílení branek. Do brankoviště smí vletět jen ten Střelec, který nese Camrál. Prohozením Camrálu obručí čímž získává tým 10 bodů.

Pravidla
Hra se hraje ve vzduchu na košťatech. hříště vypadá tak,že na každé soupeřící straně jsou 3 sloupy a na každé z nich obruč. Tři střelcise snaží dát camrálem gól.Ten padne tehdy,proletí-li camrál jednou ze 3 soupeřových obručí.Za každý gól je 10 bodů.Obruče střeží brankář.Dva odrážeči na každé straně odrážejí Potlouky od svého družstva. 7. a nejduležitější hráč hry je Chytač).Za chycení zlatonky je 150 bodů.V tu chvíli zápas končí.

Košťata

Duběnka79
Měsíční paprsek
Stříbrný šíp
Zameták 1
Zameták 5
Zameták 7
Zameták 11
Ohnivák Kometa 140
Žíznivá čára
Povětroň
Nimbus 1000
Nimbus 1001
Nimbus 1500
Nimbus 1700
Nimbus 2000
Nimbus 2001
Proutěnka 90
Kulový Blesk
Britské a Irské týmy

Applebyské šípy
Ballycastelští netopýři
Cearphillské katapulty
Falmouthští sokoli
Holyheadské harpyje
Kenmarská káňata
Kudleyští kanonýři
Montroseské straky
Puddlemerští spojenci
Pýcha Portree
Tutshillská tornáda
Wigtownští tuláci
Wimbournské vosy

Čerpáno z knihy "Famfrpál v průběhu věků".Alan Rickman-Severus Snape

12. prosince 2006 v 21:53 starší články

Severus Snape

Alan Rickman

Narodil se 21. února, celým jménem Alan Sidney Patrick Rickman , jako nejstarší ze 4 dětí v Hammersmithu, Londýn. Po studiu na Latymerově střední škole v západním Londýně vystudoval design na Royal Academy of Art a 3 roky pracoval jako grafik. Někdy kolem těchto let se seznámil s jedinou ženou v jeho životě, Rimou Hortonovou, s níž již od roku 1977 žije, aniž by se s ní oženil. V 26 letech se rozhodl pro herectví a tak, po získání stipendia, začal studovat na Royal Academy of Dramatic Art, kde studoval od r.1972do r.1974.
Po krátkém působení v londýnském divadle National Theathre se stal členem Royal Shakespeare Company (1985-87), v jejíž inscenaci hry Christophera Hamptona podle Laclosova románu v dopisech Nebezpečné známosti zaujal rolí záletného vikomta Valmonta. Ve stejné roli se objevil i na Broadwayi, kde byl za svůj výkon nominován na cenu Tony 1987.
Tam si ho všiml producent akčních filmů Joel Silver, který mu nabídl roli v připravovaném filmu Smrtonostná past. Byl to opravdový úspěch. Divákům se "jeho" Hans Gruber líbil a hlavnímu hrdinovi, kterého hrál Bruce Willis, se lehce vyrovnal. I přesto, že se Alan Rickman v roce 1995 umístil na 34. místě v anketě o 100 nejpřitažlivějších hvězd ve filmové historii magazínu Empire a v říjnu 1997 byl na 59. místě v anketě stejného magazínu o 100 nejlepších filmových hvězd všech dob, měl zatím jen jedinou příležitost zahrát si opravdu hlavní filmovou roli . Byla to role Franze Antona Mesmera, nazývaného také otec hypnotizmu, ve filmu Mesmer(1994). Pro Rickmana tento snímek hodně znamenal. S úmyslem udělat ho co nejlepší, provedl společně s režisérem Rogerem Spottiswoodem několik změn ve scénáři. To se ale hlavním investorům nelíbilo natolik, že odmítli projekt financovat. Vše odůvodnili tím, že s vyzněním celého díla a především hlavní postavy nesouhlasí. Dokonce řekli, že Alan Rickman není pro roli Mesmera dosti přitažlivý. Spor skončil u soudu, a přesto, že se nakonec peníze sehnaly a film se natočil, do kin se nedostal a skončil jen na videokazetách. Po této nepříjemné záležitosti byl Alan velmi zklamán a dlouho se s tím nemohl vyrovnat.
Jeho další role: Neobvyklé dobrodružství (P.L. O'Hara)
Harry Potter 1,2,3,4 ( Severus Snape)
Dogma (Metatron)
Láska Nebeská (Harry)
Snowcake (Alan)
Parfém: Příběh vraha (Antoine Richis)

Severus Snepe

Severus Snape je jedním z nejvíce dvojsmyslných a kontroverzních profesorů v Bradavické škole. Už jen z toho, že ho spatříte, vám přebíhá mráz po zádech, ale přece u něj vyzařuje něco, co vás nutí ho dál pozorovat.
Profesor Snape je vysoký, hubený muž s bledým obličejem, který rámují dlouhé černé mastné vlasy, spadající až na ramena. Na jeho rtech nikdy nespatříte upřímný úsměv. Snad jen zlomyslný úšklebek, to když se mu podaří dostat někoho do potíží. Nejvíce vás na jeho obličeji zaujmou jeho oči. Jsou jako dvě nezměřitelné černé propasti a jen opravdu těžce se dešifrují. Nikdy z nich nevyčtete, co si myslí nebo k čemu se chystá, zůstávají stále temně chladné. Snad jen v krajních situacích můžete spatřit, jak se v nich nebezpečně blýská.

Rita Holoubková

12. prosince 2006 v 21:49 | katy |  životopisy

Rita Holoubková

Celé jméno: Miranda Jane Richardson
Datum narození: 3. květen 1958
Místo narození: Southport, Lancashire, Anglie

Výška: 165 cm
Sourozenci: sestra Lesley Richardson
Zvířata: dvě siamské kočky jménem Otis a Waldo

Remus Lupin

12. prosince 2006 v 21:43 | katy |  životopisy

Remus Lupin

Jméno: Remus John Lupin
Přezdívka: Náměsíčník
Narozen: Někdy kolem roku 1960
Vlasy: Světle hnědé, mírně prošedivělé
Charakteristické rysy: Vřelý, někdy smutný, úsměv a mírný klidný hlas
Vzhled: Nemocný a vyčerpaný, s předčasnými vráskami. Nosí staré obnošené oblečení a vypadá, jako by ho "jedno pořádné zaklínadlo dokázalo vyřídit". I když byl mladý, byl bledý a vypadal slabě.
Osobnost: Vřelý, starostlivý, přemýšlivý a skromný muž. Je velmi osamělý kvůli svým "vlkodlačím" problémům. Většina lidí ho nenávidí. Je inteligentní se smyslem pro humor. Je výborný učitel a i složité věci dokáže vysvětlit jednoduše. Je to typické "rameno, na kterém se můžete vyplakat".
Dětství: Pokousán vlkodlakem.
Rodiče: Je z polokouzelnické rodiny.
Kouzelnické schopnosti: Každý úplněk se mění ve vlkodlaka, ví toho hodně o Obraně proti černé magii, je schopen donutit ostatní, aby ze sebe měli radost (přestože on trpí jakousi neúctou k sobě samému)

Maggie Smith-Minerva McGonagallová

12. prosince 2006 v 21:41 | katy |  životopisy
Minerva McGonagallová
Životopis:
Její otec byl profesorem bakteriologie a patologie na Oxford University. Herectví studovala v Oxford Playhouse School a 1952 zahájila profesionální kariéru rolí Violy v inscenaci Shakespearova Večera tříkrálového. 1954 se zúčastnila Edinburgh Festivalu s revuí Cakes and Ale a 1956 debutovala na Broadwayi v revui Nové tváře roku 1956.

Sezonu 1959-60 působila v londýnském divadle Old Vic a 1963-68 byla členkou londýnského National Theatre, kde slavila úspěch jako Desdemona po boku Laurence Oliviera v Othellovi (1964); v jeho stejnojmenné film. verzi (r. S. Burge) byla za tutéž roli nominována na Oscara 1965. První film. rolí, jíž na sebe výrazně upozornila, byla spolehlivá a oddaná sekretářka Meadová, tajně milující svého šéfa (Rod Taylor), v komediálním dramatu Vlivní lidé (r. A. Asquith).

Vynikající kreaci, odměněnou Oscarem 1969 a cenou BAFTA 1969, předvedla v postavě učitelky z edinburgské dívčí koleje, která se snaží uplatnit své pedagogické metody, ve film. adaptaci hry Jay Pressona Allena Nejkrásnější čas slečny Jean Brodieové (r. R. Neame). Znovu byla navržena na Oscara 1972 díky úloze výstřední tetičky Augusty, o jejíž dobrodružné cestě kolem světa vypráví komedie podle románu Grahama Greena Cestování s tetičkou (r. G. Cukor).

Z následujících několika rolí, které vytvořila ve film. přepisech detektivek Agathy Christie (Smrt na Nilu, Zlo pod sluncem) a dramatických děl Neila Simona (Vražda na večeři, Apartmá v Kalifornii), vyniká zejména herečka Diana Barrieová, za jejíž ztvárnění v komediálním dramatu Apartmá v Kalifornii (r. H. Ross) obdržela Oscara 1978. O tom, že jí není cizí ani poloha komické a ironické nadsázky, přesvědčila v úloze kariéristické manželky venkovského lékaře (Michael Palin), která jí v černé komedii z poválečné Anglie Soukromá slavnost (r. M. Mowbray) vynesla cenu BAFTA 1984, Zlatý globus, Variety Club Award a také nominaci na Oscara.

Působivý výkon, vyznamenaný cenou BAFTA 1986 a nominací na Oscara 1986, podala v postavě staropanensky zahořklé gardedámy Charlotte Bartlettové ve film. adaptaci románu E. M. Forstera Pokoj s vyhlídkou (r. J. Ivory). Podobného ladění je i role osamělé, velmi zbožné Irky, kterou ztělesnila ve filmu Osamělá vášeň Judith Hearneové (r. J. Clayton) a díky níž se stala laureátkou ceny BAFTA 1988.

V poslední době se objevila na film. plátně jako londýnská babička Wendy ve výpravné pohádkové fantazii Hook (r. S. Spielberg), jako matka představená v komediích Sestra v akci (r. E. Ardolino) a Sestra v akci 2 (r. B. Duke), jako přísná a nepříjemná hospodyně Medlocková ve film. přepisu knihy Frances Hodgson-Burnettové Tajemná zahrada (r. A. Hollandová), jako upjatá vdova po bývalém velvyslanci lady Hester v retrosnímku Čaj s Mussolinim (r. F. Zeffirelli).

Vedle práce před film. kamerou se zároveň věnuje divadlu; dramatik Peter Shaffer pro ni napsal ve své hře Lettice a Lovage (1986) titulní roli Lettice Douffetové, za kterou získala v broadwayské inscenaci cenu Tony 1989. V prosinci 1999 se představila na jevišti londýnského Queens Theater v titulní roli výstřední slečny Shepherdové v tragikomedii Alana Bennetta Dáma v přívěsném voze.

V roce 2001 získala nominace na Oscara, Zlatý globus a cenu BAFTA za roli v ceněném filmu Roberta Altmana Gosford Park. Dame Maggie Smith byla k vidění v Klubu odložených žen (2004) pod režijním vedením Charlese Dance, kde si zahrála ve společnosti Judi Dench, a v Můj dům v Umbrii (2003) od Richarda Loncrainea, kde po jejím boku hrál Chris Cooper. Za svou roli v tomto filmu získala cenu Emmy.

Do podvědomí mnoha diváků se Maggie Smith dostala díky své roli profesorky McGonagallové ve filmových zpracováních příběhů o Harrym Potterovi od spisovatelky J.K. Rowlingové. Nejprve v roce 2001 ve snímku Harry Potter a kámen mudrců (r. Chris Columbus), následující rok v Harrym Potterovi a tajemné komnatě (r. Chris Columbus), roku 2004 v Harrym Potterovi a vězni z Azkabanu (r. Alfonso Cuarón) a následně v Harrym Potterovi a ohnivém poháru (r. Mike Newell, 2005).

Nejdůležitějšímimi projekty v televizi byly Mrs. Silly z produkce kanálu Granada, za níž získala cenu BAFTA v kategorii Nejlepší herečka; Momento Mori z produkce BBC, Suddenly Last Summer a Talking Heads: Bed Among the Lentils, za které získala Royal Television Society Award v kategorii Nejlepší herečka. Dále se objevila v projektech BBC Všichni královi vojáci a David Copperfield. V roce 1990 dostala od královny titul Dame a nyní tedy celé její jméno zní Dame Maggie Smith. V roce 1991 byla oceněna Hamburg Shakespeare Prize a stala se patronkou British Film Institute. V roce 1993 získala stříbrnou cenu BAFTA a stala se patronkou Jane Austen Society. V letech 1967-75 byla manželkou herce Roberta Stephense a roku 1976 se provdala za spisovatele Beverleyho Crosse.

Maggie Smith-Minerva McGonagallová


Jason Isaacs(Lucia Malfoye)

12. prosince 2006 v 21:29 | katy |  životopisy

Jason Isaacs

Životopis:
Jason Isaacs si v roce 2005 zahrál ve snímku Harry Potter a Ohnivý pohár a zopakoval si tím roli zákeřného Lucia Malfoye, kterého si zahrál již v předchozím díle, nesoucím název Harry Potter a tajemná komnata (2002). Jeho herecký rejstřík je nesmírně široký a dokazuje, že je jedním z největších hereckých chameleónů své generace a kromě Harryho Pottera se v roce 2005 objevil v příjemné romantické komedii režiséra Rodrigo Garcii Devět životů, kde mu byla partnerkou Robin Wright Penn, dramatu Chumscrubber, kde hrál frustrovaného otce z předměstí, a konečně v Tennis Anyone od režiséra Donalda Loguea, kde ztvárnil sexistickou a nenávistnou filmovou hvězdu.

V roce 2006 dokončil natáčení komedie Friends with Money, v níž byl obklopen skvělými herečkami Catherine Keener, Jennifer Aniston, Joan Cusack a Frances McDormand. Ve stejném roce také natáčí film Good, adaptaci slavné divadelní hry, kde si zahraje spolu s Hugh Jackmanem. Jeho dvojrole v pohádce P.J. Hogana Peter Pan - kapitán Hook a pan Darling byla kritiky přijata velmi kladně. Časopis LA Weekly jej nazval "zjevením", britská edice Time prohlásila, že se "zřejmě jedná o nejlepšího kapitána Hooka, který se kdy objevil na plátně".

V roce 2003 jej kritika vynášela podruhé, neboť se objevil v hořkosladké komedii Vášnivost, která získala velmi pozitivní recenze. Jedna z nich od Rexe Reeda jej přirovnávala k "mladému Cary Grantovi". V roce 2001 se objevil v roli kapitána Mike Steelea v úspěšném a kritikou i diváky ceněném filmu Černý jestřáb sestřelen od Ridleyho Scotta.

Jason Isaacs se také v roli mezinárodního špióna objevil po boku Jackie Chana v komedii Tuxedo, velel Nicholasi Cageovi ve snímku Johna Woo Kód Navajo a v ženském oblečení i ve filmu Listopadová romance, v němž si zahráli i Keanu Reeves a Charlize Theron. Od role velitele Williama Tavingtona ve snímku Patriot, kde se Isaacs objevil ve společnosti Mela Gibsona, je na plátně prakticky neustále. Za tuto roli získal nominaci na cenu, kterou každoročně uděluje London Film Critics' Circle.
Z ostatních filmů jmenujme Hranice lásky, divácký hit Armageddon, Dračí srdce, Divorcing Jack a The Last Minute, kde nejen obstojně tančil, ale i zpíval. Mimo jiné hrál v několika filmech svého přítele, režiséra Paula W. Andersona: sci-fi hororu Horizont události, Žoldák: Legie zkázy a britském kultovním filmu Shopping. Pokud se však divák bude dívat pozorně, zahlédne jej krátce i v Andersonově sci-fi Resident Evil, Elektře režiséra Roba Bowmana a v některých záběrech experimentálního filmu Mike Figgise Hotel. Isaacs na stříbrném plátně debutoval po boku Jeffa Goldbluma a Emmy Thompson ve filmu The Tall Guy.

Na televizní obrazovce hostoval ve třech epizodách seriálu z produkce NBC The West Wing, kde hrál fotografa v Belfastu a objevil se také v pilotním snímku Brotherhood, který pro televizní kanál Showtime režíroval Phillip Noyce. Poté co Jason Isaacs absolvoval prestižní školu Central School of Speech and Drama v Londýně, hrál ve dvou sezónách v hitové televizní sérii Capital City, která byla zasazena do světa vysokých financí.

Hrál také v minisérii Civvies v režii Lyndy La Plante, v The Fix od Paula Greengrasse a desítkách dalších titulů. Na divadelních prknech v Royal National Theatre ztvárnil roli Louise v produkci Andělé v Americe 1 & 2, hře oceněné Pulitzerovou cenou. Hrál také v Royal Court Theatre, Almeida Theatre, King's Head a pětkrát se představil na divadelním festivalu v Edinburghu. Isaacs se narodil v Liverpoolu a při studiích práva na Bristol University režíroval a nebo hrál ve více než dvaceti hrách. Pokud se zrovna neučí novou roli a nevymýšlí pro ni její specifický přízvuk, vrací se do svého domu v Londýně a pokouší se zjistit, jaký je hlas jeho opravdového já.

Emma Charlote Duerre Watson(Emma Watson)

10. prosince 2006 v 14:12 starší články

Emma

Emma se jmenuje ve skutečnosti....: Emma Charlotte Duerre Watson
A tato fotka je z jejího soukromého života...Vyfotili ji tajně..:-)

Něco o Tomovi(Malfoy)

10. prosince 2006 v 14:07 starší články

Něco o Tomovi (Malfoy)

Tom Felton - přesněji řečeno Tomas Felton říká, že ho docela mrzí když potká na ulici ňákou maminku s malým dítětem a dítě se schovává s hrůzou k mámě za sukni. Víte proč se bojí? Protože skoro každý viděl film "Harry Potter" a Tom hraje Malfoye trochu děsivě..Ale aspoň Tom ví, že svou roli hraje velice přesvědčivě. Ve skutečnosti je normální kluk jako každý. Není tak protivný a "slizký" jako Malfoy.Po HP bude dál natáčet..A co se týká jeho holky: Tak prý žádnou nemá, je volný a užívá si svýcj krásných 17 let.

Něco o filmu:Harry Potter a ohnivý pohár

10. prosince 2006 v 13:41 starší články

Něco o filmu : Harry Potter a ohnivý pohár

Nové dobrodružství z kouzelnické školy na bradavickém vršku je po magické a zatím nejpůsobivější trojce Alfonze Cuaróna rozhodně nejatraktivější zpracovaným příběhem slavné série. V režii Mikea Newella vznikl film s fascinující výpravou, nominovanou na Oscara, skvělými triky a vynikajícími akčíními scénami. Překvapil i tím, s jakou rychlostí se nám ještě nedávno dětští hrdinové mění před očima. Harry Potter už není nováčkem be Škole čar a kouzel a se čtvrtým školním rokem se otevírá i čtvrtý filmový "díl". Ačkoli Harry ještě nemá ten správný věk a sám se přihlásil, vybrali ho, aby hájil bradavické barvy v náročném turnaji tří kouzelnických škol. Nebezpečná klání mladých kouzelníků zdaleka není jedinou zkouškou, kterou musí Harry projít. Ke slovu se totiž opět hlásí "Vy - víte -kdo" a zákeřně stahuje svou dračí smyčku...Harryho nejnovější dobrodružství se stalo druhým komerčně nejúspěšnějším filmem loňského roku, a i když mu samozřejmě nejvíc sluší velké plátno, ve videotéce chybět nemůže. Nakonec vychytat všechny ty krásné finty, kterými se nás filmaři snaží dostat, nejde na poprvé.

Rozhovor s Tomem (Malfoy)

10. prosince 2006 v 13:35 Rozhovory

Rozhovor s Tomem (Malfoy)

Je představitelem jedné z těch nejvíce nepřátelských a nemilých postav ve filmech o Harry Potterovi, ale i přesto svou roli miluje! Tom Felton, který hraje Draco Malfoye, je bezpochyby okouzlující mladý muž.

Sláva mu vůbec nestoupla do hlavy, ba navíc si ani není jistý, jestli chce po celý svůj život zůstat hercem. Velmi zajímavé interview přinesl tento měsíc jeden francouzský magazín.

ONE: Co nám můžeš povědět o Harry Potterovi a vězni z Azkabanu? Je například pravda, že ve třetím díle nebude žádný famfrpálový zápas?

Tom: Nepočítejte s tím, že Vám to řeknu! (smích) Moc dobře vím, že by mě Alfonso Cuarón a všichni producenti zabili, kdybych zveřejnil nějaké informace. Vážně nemám to právo Vám něco prozrazovat, promiňte…


ONE: Můžeš nám alespoň prozradit, jak se charakter Tvé role v tomto filmu změnil?

Tom: (opět se směje) Bohužel, tohle Vám také nemůžu povědět! Tak dobře, když na tom trváte, prozradím Vám z filmu jednu věc, ale to bude všechno. Ve třetím díle má Malfoy jinak upravené vlasy. Už je nemá ulízané gelem dozadu. Byl to nápad režiséra a já nemůžu říct, že by mi to vadilo. Aspoň tak trávím méně času při make-upu.


ONE: Je to pravda, že jsi velký fanda rybaření?

Tom: Ano, je to jedna z mých vášní. Možná to někomu připadá zvláštní, ale já radši trávím čas rybařením než na natáčení. Když mám aspoň chvilku čas, zajedu si se svým bratrem na jezero Old Burry Hill, které je kousek od mého domova, a rybaříme celé hodiny. Moje specialita je chytání kaprů. Největší úlovek, kterým se můžu chlubit, měl skoro 15 kilo. V tom jezeře je to zázrak chytit tak velkou rybu. Takže jak vidíte, rybaření a já - to je jedna velká love story. Hrozně rád bych se tím jednou živil.


ONE: Tobě by nevadilo vyměnit kariéru herce za to stát se rybářem?

Tom: Ne, vůbec by mi to nevadilo. Jako například bych hrozně rád někdy vlastnil obchod s rybářskými potřebami. Víte, nikdy jsem neměl ambice stát se hercem. Momentálně se hraní věnuji, protože je to legrace, ale filmy o Harry Potterovi mi asi budou stačit. Nejsem ten typ, který by chodil po desítkách konkurzů, aby dostal jednu roli. Nijak mě nezajímá být hvězdou.


ONE: Takže, když Tě poprosí, aby si hrál i ve čtvrtém díle, vezmeš tu roli?

Tom: Samozřejmě, bez váhání. Mám rád roli Malfoye tak moc, že bych ji nikdy nepřenechal někomu jinému.


ONE: Četl jsi všechny knihy od JK Rowling?

Tom: Stydím se to přiznat, ale ne. Na rozdíl od většiny herců preferuji je nečíst, protože se domnívám, že by to nějak mohlo ovlivnit mé hraní. Chci hrát roli Malfoye tak, jak je napsaná ve scénáři, ne tak, jak ji psala paní Rowling. Možná si knihy někdy přečtu, ale teď ke čtení moc netíhnu.


ONE: Jaké jsou reakce fanoušků Harryho Pottera, když Tě potkají?

Tom: Lidé mají představu, že mám úplně stejnou povahu jako Malfoy, což je nevyhnutelné. Nejhorší jsou reakce malých dětí. Když mě vidí pětiletí nebo šestiletí fanoušci, často se rozbrečí. Mají strach, protože si myslí, že jsem opravdový Malfoy. Ony nevidí ten rozdíl mezi hercem a samotnou postavou. Jednou přede mnou utíkaly i děti Chrise Columbuse! (smích) Tyhle reakce mě občas trochu rozzlobí, ale aspoň vidím, že svou roli hraji přesvědčivě. To je potěšující.


ONE: Ze všech těch scén, které jsi dosud pro tento film natočil, která je Tvá
nejoblíbenější?

Tom: Bezpochyby to bylo v druhém dílu, kdy proti sobě s Danielem bojujeme. Doopravdy jsme si natáčení téhle scény s Danielem užili. Já vlastně hrozně rád točím scény s Danielem. Musíte vědět, že Daniel je při natáčení pořádný živel. Strašně ho baví si z lidí různě střílet. Jako že Vám vezme mobila a změní na něm jazyk do ruštiny nebo turečtiny. Je to možná tím, že on je hlavní postava všech filmů, takže na něm je všechen ten tlak, proto si to kompenzuje těmito vtípky.


ONE: Dostáváš hodně pošty?

Tom: Ano, celé hromady. Fanoušci mi posílají všechno možné. Hodně mi také chodí milostné dopisy a nabídky k sňatku.


ONE: Kdo patří mezi Tvé nejoblíbenější herce nebo herečky?

Tom: Obdivuji Samuel L. Jacksona. Je to jeden z mých největších idolů a nenechám si ujít žádný z jeho filmů. Z hereček je to Angelina Jolie. Pro tu mám slabost…

Rozhovor s Emmou 2

10. prosince 2006 v 13:31 Rozhovory

Rozhovor s Emmou 2

Emmo,Daniel(herec Harryho Pottera)se nám přiznal,že je své roli(Harry Potter)velmi podobný.Jak je to s tebu?
Určitě nejsem taková šprtka jako Hermiona!!Pravda,že by mi prospělo kdybych se učila trochu víc,ale určirě se nebudu učit něco,co nikdy v životě nebudu potřebovat.
Počkej.líbí se ti Hermiona jako role?
Jasně,že jo!!!Hlavně ve třetim!V prvním a druhém díle Hermiona trpí ,že je z mudlovské rodiny,ale ted mu (s chutí)dá facku!To je žena!!!! :-)
V prvních dvou dílech jste na sobě pořád měli hábity...a co teď????
....a teď je to ráj!!Na začátku filmu jsme je měli mít na sobě,ale pak nám došlo,že v nich nemůžeme běžet ani 10 metrů abychom nespadli...a tak jsme řekli:"jsme teenageri a všechny role taky ,pojďme se tak oblíct!,,a bylo to!!!:)Je to pohodlnejsi....rozhodně!
Jak se oblékáš v reálu?
Vlastně to co skoro všichni...jeansy,tričko ,jedině když jsou premiéry nebo jiné veřejné akce oblíknu si něco víc elegantnějšího..Mám ráda módu,ale nikdy ji nedovolim aby mi diktovala co si mám obléct.
Důležitá otázka:kluům ses zalíbila ....zalíbil se taky tobě někdo???
Jo a jak!!!!Jenom,že je tak trochu ....ZADANEJ!Seznámilajsem se s nejúspěšnějším ,nejsympatičtějším chlapem na světě.A jeho přítelkyně se jmenuje Angolina Jolie...Brad Pitt,ten je zákon!!!!!!!
Škoda ,že nemůže hrát Viktora Kruma :-):
No jo,těžo by se mu hál 15-letý kluk...ale není ani špatnej ten kluk co ho vybrali pro roli VK.
Počkej,počkej....V tajemné komnatě jme si všimli nějakého jiskření mezi Hermionou a Ronem.Bude mezi vámi něco???
Mě se neptej!!!To se zepte Rowling;),ale já si myslím ,že by byli dobrý pár.
A co budeš dělat po dokončení HP?
Hrát v divadle,tancovat,natáčet.....existuje tolik věcí které se dají dělat přd kamerou a před reflektory.Kde v každém případě chci zůstat!!!!!!!! :-)

Rozhovor s Emmou

10. prosince 2006 v 13:30 Rozhovory

Rozohovor s Emmou

HEZKEJ ROZHOVOR S EMMOU O VŠEM!!!!! :-)
Jak se vyrovnáváš s narůstající slávou?
Malese, 16, Austin, Texas
Určité věci se změnily, ale snažím se zůstat normální. Když netočím, chodím pořád do stejné školy. A stále jezdím městskou hromadnou dopravou. Lidé se mnou jednají stejně jako dřív. Myslím, že si lidé v mém městě zvykly mě vídat.
Co ráda děláš s přáteli?
Tess, 15, St. Paul, MN
Chodíme do kina, nakupujeme, mluvím... úplně normální věci
Pokud by jsi potkala Brada Pitta, co bys dělala?
Ronny, 14, Roermond, Nizozemsko
Už jsem měla to štěstí ho potkat, protože pracoval ve stejném studiu jako já. Je opravdu moc milý, když jsem byla mladší, tak jsem do něho byla zamilovaná.
Je pravda, že jsi dobrá lyžařka?
Katharina, 14, Vídeň, Rakousko
Ano, lyžuji od dvou let. Miluji to. Dovolená strávená na lyžích je moje oblíbená. Většinou jezdíme do Francie.

Máš nějaké zvířátko?
Ellyse, 14, Sydney, Australie
Mám dvě kočky: Bubbles a Domino.
Věci okolo Harryho Pottera
Motto Braavic je "Nikdy nelochtej spícího draka" Já nesnáším, když mě někdo lochtá, zvláště na nohou. Takže by mě zajímalo jak jsi na tom s lochtáním ty?
Zoe, 15, Dorset, Anglie
Popravdě, já nejsem lochtivá. Asi jsem získala imunitu díky bojům se svým bratrem. Už to na mě nepůsobí!

Máš ráda Hermionu?
Sara, 15, Puyallup, Washington
Dříve jsem tvrdila, že jsme naprosto odlišné, ale postupem času jsem zjistila, že to není až tak pravda. Zjistila jsem, že když mě s ní srovnávají, je to pocta. Stala se z ní silná dívka, nenechá se jen tak vyvést z míry. Má za dva nejlepší přátele kluky, ale stále je svá. Mám ráda, že je tak inteligentní a je na to pyšná. Je odhodlaná, nikdy se nevzdává, loajální, stojí za svými přáteli.
Je to těžké být jediná dívka v HP filmech?
Karina, 12, Ventura, Kalifornie
S Danem a Rupertem je to dobrý. Jsme dobří přátelé. V podstatě jsou to jediní lidé na světě, kteří ví, čím procházím.
Kdybys si mohla vybrat jinou postavu z HP filmů, která by to byla a proč?
Noortje, 16, Holandsko
Malfoy, protože by mohla být legrace hrát zase někoho takového. Užila jsem si, když jsem ho měla praštit.
Kdybys mohla učit něco v Bradavicích, co by to bylo?
Harriet, 15, východní Sussex, Anglie
Miluji učení, pomáhám svému mladšímu bratrovi s úkoly z matematiky. Užívám si to. V Bradavicích bych ráda učila Obranu proti černé magii.... ale nechtěla bych umřít.
Koníčky
Jakou muziku posloucháš?
Charis, 13, Duncan, British Columbia, Canada
Tahle otázka mě ničí, protože poslouchám skoro všechno. V současnosti hodně poslouchám hip-hop. Také se mi líbí nové album Coldplay. Damien Rice je skvělý. Dále pak nové album Johna Mayera. Ze starších věcí třeba Joni Mitchell. Matka poslouchá Celine Dion. A tak bych mohla pokračovat dál.
Slyšela jsem, že máš ráda Strabuck (koktejl?). Jaký je tvůj oblíbený nápoj?
Andrea, 15, Stockholm, Švédsko
[neuvěřitelně rychle] Čokoládové a Ametanové Frappuccino

Tvoje oblíbená sladkost?
Victoria, 15, Madison, WI
Mám hrozně ráda sladké. Miluji... nevím jak se jim říká v Americe. Je to dlouhé a červené. Twizzlers!
Oblíbený parfém?
Eleni, IL
DKNY. Většinou se nevoním, mnoho parfému je těžkých, ale tenhle miluju. To není jako se vonět parfémem, ale vonět se něčím, co krásně voní.
Kdo tě nejvíce inspiruje a proč?
Chamaine, 13, Toronto
Rene Zellwegger, protože se nebojí vzít nějaké hlubší role - je opravdová herečka, ke které vzhlížím. Není jen tak někdo kdo chce postávat okolo a být hezká. A také Natalie portman je skvělá.
Oblíbené džíny?
Amy Lynn, 19, Newport News, VA
Nyní asi moje šedivé "Sass and Bides"
Oblíbená omáčka/dresink
Eleni, IL
Heinz Kečup, jednoznačně.
Módní koutek
Vždy vypadáš tak bezvadně. Nemáš nějaké rady pro holku jako já, aby vypadala hezky?
Ali, 14, Whittier, NC
Jeee, jsi milá. Musíš se cítit pohodlně v tom, co si na sebe vezmeš. Nehraj si na něco, co nejsi. Zatím nemám stylistu. Většinu oblečení vybírám s mámou nebo přáteli. Mám ráda svůj styl oblékání a jsem ráda sama sebou.
Hudba
Pokud by jsi mohla poslouchat do konce jen jednu písničku, která by to byla?
Madison, 18, Sudbury, Ontario, Canada
Mám ráda "Roxanne" z filmu Moulin Rouge. Nebo možná nějakou píseň od Alanis Morissette, třeba "Messy" nebo "Ironic"
Tvoji fanoušci vědí, že ráda zpíváš, je možné že se bude tvoje kariera ubírat tímto směrem?
Cassandra, 19, Sydney, Australia

Opravdu ráda zpívám, ale pokud bych se chystala něco vydat, tak určitě ne před 16 a také bych se nechtěla stát komerční hvězdičkou. Chtěla bych aby to bylo něco, co bych si sama napsala. Můj otec je velký fanoušek muziky - naučil mě všechno - a prostě ... nemohla vypustit ven nějaký odpad. Kdo ví, co bude? Uvidíme.
Lásky
Pokud by se ti líbil kluk, řekla bys mu to? Jsem zamilovaná a potřebuju poradit.
Candace, 19
To záleží na situaci. Někdy si myslím, že můžeš klukovi dát vědět, že ho máš ráda, i jinak, než slovy. Ale potom mi zase přijde, že většina kluků je pomalejších, takže bys asi měla něco říct.l
Jakých kvalit si na lidech vážíš?
Julian, 15, Mississauga, Canada
Laskavost a smysl pro humor.
A teď.... důležité věci
Díváš se na O.C. (Orange County, tv seriál)
Katharina, 14, Vídeň, Rakousko
Já ne, ale moji známí ano.
Jsi blondýna nebo brunetka?
Kacy, 14, Tacoma, WA
Abych to konečně uvedla na pravou míru, nikdy si vlasy nebarvím. A když musím, je to kvůli filmům, aby byly tmavší. Mám dobré vlasy, takže na slunci se zesvětlují. Takže bych řekla že jsem Brunetka a malinko i blondýnka.
Popiš se 5 slovy.
Iris, 13, Uft, Holland
Nechci znít namyšleně, ale taky na sebe nechci být moc tvrdá. Řekla bych, že jsem ambiciozní, pracovitá, věrná, vznětlivá
(pozn. Tady asi něco chybí…)
Jaký byl tvůj poslední sen?
Iris, 13, Uft, Holland
Ráda poslouchám o cizích snech, ale nikdy si nemůžu zapamatovat ty svoje. Je to škdoam, myslím, že by mohly být skvělé.

Rozhovor s Danem

10. prosince 2006 v 13:23 Rozhovory

Rozhovor s danem

Je skvělé s tebou opět sedět v Leavesdenských studiích. Myslím, že je to náš třetí rozhovor spolu, že?"
"Ano."

"Ohlédněme se trochu zpět. Od začátku co hraješ Harryho Pottera bylo pro tebe hraní vždycky čest. Když si teď dotočil čtvrtý díl, platí to i teď?"
"Ano, určitě zvláště poté, co jsem četl šestou knihu si myslím, že to je rozhodně obrovská čest hrát Harryho ve všech dílech. Zřejmě by to byla úžasná příležitost hrát ve všech sedmi filmech, předpokládat, že filmaři natočí všech sedm. Ale ano, jistě mít hotové čtyři filmy, to už se bere jako opravdová čest, jelikož mít je natočené znamená obrovské úsilí hodně lidí."

"Během našeho posledního rozhovoru jsi vysvětloval, že scénář pro Ohnivý pohár byl pro tebe velice zdařilý, vlastně jsi ho nazýval mistrovským dílem. Je ještě tvůj oblíbený, a četl jsi již scénář pro Fénixův řád?"
"Ne, ještě jsem ho nečetl, myslím že filmaři v tomto okamžiku mají návrh, ale myslím, že už odstartovali práci na ještě novější verzi. Až ho dokončí, tak se mi dostane do rukou. Mohl jsem požádat o ten návrh, ale nebyly tam žádné body, jelikož film je opravdu ještě daleko. Počítám, že teď usilovně pracují, a že scénář začíná nabírat tvar a půjde v něm už rozeznat samotný film."

"Těšíš se na natáčení některých scén z Fénixova řádu?" Otevřeně si řekl, že na tomto filmu budeš pracovat, přestože to ještě není oficiálně potvrzeno."
"Těším se na všechny scény s Nevillem, protože si myslím že tyto scény busou velmi důležité jelikož jak víte, ve Fénixově řádu se dozvíme o spojitosti mezi Harrym a Nevillem a já si myslím, že to má velmi důležitou roli a také proto, protože Matthew Lewis je opravdovu fantastický kluk. Opravdu se těším na natáčení velkých scén s ním, protože jsem doposud nikdy nedostali šanci hrát spolu nějaké významné scény. Těším se také na natáčení záběrů se Siriusem a závěrečnou scénu s Brumbálem."

"Těšíš se na některé poněkud zvláštní postavy ve Fénixově řádu?"
"Ano, třeba Lenku Láskorádovou a Tonksovou. Na tyhle dvě jsem opravdu zvědavý. Jsem si jistý, že tam jsou ještě některé, ale nemohu si teď vzpomenout na jejich jména. Myslím, že ještě Kingsley Pastorek, (Page zmíní Dolores Umbridgeovou) Umbridgeová! Samozřejmě! Ta je opravdu velmi zvláštní, její role bude určitě velká a bude hrát výzmanou roli v příběhu, je hrozné co Harrymu způsobuje. Ale myslím, že to bude opravdu zajímavé. Nevím kdo ji bude hrát, ale jsem na tu herečku opravdu zvědavý!"

"Ohnivý pohár je první film Harryho Pottera, který přijal opatření věkové hranice do třinácti let..."
"Ano."

"Co si o tom myslíš? Nechal bys menší děti na takový film podívat?"
"Ne myslím si, že závěrečná scéna s Voldemortem je opravdu docela děsivá. Draci také nahánějí hrůzu. Ale myslím si, že by to tak mělo zůstat, protože by to pak nemělo takovou atmosféru jako v knize. Jak víte, je tam i scéna když Červíček přijde o ruku a přidává do kotlíku krev. Viděl jsem kousek té scény, a myslím si, že je to opravdu děsivé, takže věková hranice je v pořádku, ale celý film není jen o hrozných věcech. Hodně scén je úplně normálních, takže by se na to děti mohli dívat."

"Hrál jsi doposud ve čtyřech dílech. Vždy film končil nějakou velkou závěrečnou scénou. Který konec je tvůj nejoblíbenější?"
"Myslím že čtvrtý díl je nejlepší. Ale nedá se to přesně určit, protože tým lidí, kteří točí filmy Harryho Pottera se snaží dělat svou práci opravdu dobře a koncentrují se na každý záběr. V každé závěrečné scéně ja vždy nějaká spojitost s Voldemortem. Ale závěrečným scénám filmaři vždy přikládali důležitou roli, protože nechtěli, aby se nějaký fanoušek vrátil z kina, a řekl třeba: "Ten závěr filmu mě docela zklamal." Tomu se chtěl každý za každou cenu vyhnout. Je vzrušující být součástí toho všeho."

"Tuto informaci už víme, ale přesto se zeptám. Už jsi četl Prince dvojí krve?"
"Ano."

"Jaký je tvůj osobní názor na děj knížky, a jak si myslíš, že série skončí?"
"Tu knihu mám opravdu rád, opravdu jsem si její čtení užil. V každém díle přijde vždy nějaký děj, který je pro tu knížku typický, a v každém se stane něco, co si vždy zapamatujete: tak třeba v Tajemné komnatě létající auto, v Ohnivém poháru Mistrovství světa ve famfrpálu, ve Vězni z Azkabanu stovky mozkomorů a útěk Siriuse Blacka z Azkabanu. Vždy jsem měl třeba svou teorii, že Harry zemře v poslední knize. Když si vezmete předpověď profesorky Trelawneyové, tak tuším co se asi stane. To co mně zarmoutilo, bylo to, že Brumbál zemřel. Byl jsem jeden z těch nešťastných lidí, kteří se tuto zprávu nedočetli sami v knize, ale věděl jsem to od začátku. Lidé říkali: "Četl jsi šestý díl? Brumbál tam zemře!" Nemohl jsem tomu uvěřit. Byl jsem v šoku! Ale na tu knihu jsem se těšil, takže jsem si ji i přes tuto zdrcující zprávu užil."

"V Ohnivém poháru plníš tři úkoly v Turanji tří kouzelnických škol. Který tě nejvíce vyčerpal psychicky a který fyzicky?"
"Nejvíce mě asi bavilo bludiště, to bylo opravdu zábavné! Všichni si to užívali! Citově mě neovlivnil asi žádný, ale jestli musím jeden říct, bude to asi právě to bludiště. Každý, kdo účinkuje v této scéně, musí být tak trochu šílený. To bludiště se různě pohybovalo a měnilo se. Tato část natáčení byla velmi náročná. Po třech týdnech jsem už byl opravdu unavený. Fyzicky nejnáročnější bylo asi potápění. Natáčení pod vodou jsem trénoval hodně dlouho, abych pak byl schopen točit. Nakonec jsem byl ale spokojený, když jsem ty záběry viděl. Trénoval jsem šest měsíců a pod vodou jsem natáčením strávil 41 hodin a 23 minut."

"To opravdu obdivuji! Já bych pod vodou vydžela maximálně tak minutu! V knize je to potápění skvělě popsáno!"
"Ano, také si myslím. Když už mluvíme o scénách z knížky, domnívám se, že je to snad poprvé, kdy do filmu vkládáme scénu, která v knize nebyla, a to jak profesorka McGonagallová učí tancovat Rona na Vánoční ples (smích), je tato scéna v traileru?"

"Ano. Tato scéna s Rupertem mě donutila smát se přímo hystericky!"
"Tak to je skvělé. Já ale bohužel tento trailer neviděl. Shlédl jsem pouze ten první, kde se střídají tváře Harryho, Rona a Hermiony v průběhu čtyř let. Ten film bude na plátně určitě fantastický! Ale trochu jsem se zapotil při natáčení některých scén, jak jsem již říkal. Strach jsem měl třeba ze skoku z 60 stop. Byl jsem přivázán na laně, tak aby mě mohli popř. zachytit, ale nechali mě prostě natočit volný pád. Bylo to hrozné, ale tak po dvou, třech skocích jsem si to začal užívat."

"Takže třeba až bude příští rok kurz potápění, zúčastníš se?"
"Ano, budu rozhodně první ve frontě!" (všichni se smějí)

"Chystám se to udělat!"
"To už bych měl sedět v letadle!" (smích)

"Co říkáš na režírování Mika Newella? Vyrovná se Alfonsovi, nebo Chrisovi a s jakými novými herci sis natáčení užil nejvíce?"
"Strašně mě bavilo pracovat s Brendanem Gleasonem, byl fantastický. Stejně tak i s Davidem Tennantem, který hraje Bartho Skrka ml. A přeji si, opravdu si přeji, abychom spolu hráli ještě více, protože spolu nám dali dvě scény v celém filmu a v jedné scéně spolu ani nemluvíme, takže bych si moc přál ještě si s ním někdy zahrát, protože byl prostě skvělý! A Michael Gambon pro mně není nový. Hrál už v trojce. Tam jsme moc scén spolu neměli, ale v Ohnivém poháru jich spolu máme docela dost. Michael Gambon je jeden z nejzábavnějších lidí se kterými jsem se kdy setkal. Když jsem ho začal poznávat, mohl jsem o něm říct velmi málo, protože jste nikdy nevěděli, kde u něj realita začíná a kde končí, tak byl velký. Mike Newell dělá svou práci skvěle, třeba scéna mezi mnou a Matthewem: Matthew jí musel hodinu a čtvrt zkoušet. A co bylo výsledkem? Byl rozčilený skutečností, že musel zacházet až do úplného detailu. Byli jsme z toho mírně vedle. Ale Mike jde prostě do detailu každé scény, aby byl herecký výkon co nejlepší. On vyrůstal v internátní škole tak do toho prostě jde vždy svým způsobem, zatímco Chris vyrůstal v Americe a Alfonso je z Mexika. Mike do toho vstupuje svým typicky britským způsobem. U jedné scény je jasně vidět, že jde čistě o britský způsob filmu. Nevím, jestli existují ještě nějaké země, kde jsou soukromé školy. Tak třeba scéna, kdy mě a Ruperta uhodí Snape do hlavy za to, že se bavíme o Vánočním plese. Musím se vždy smát, když tuhle scénu vidím, nevím proč, ale přijde mi to hrozně vtipné! Myslím, že na to Mike šel britským způsobem a opravdu vytvořil atmosféru internátní školy. Ne na place, ale ve filmu."

"Chybí ti něco, nějaké věc, když je teď zcela jasné a očividné, že jsi slavný, každý tě zná, stejně jako Harryho v kouzelnickém světě?"
"Ne, to popravdu ne... Myslím si, že mám spíše kousek blíž k dospělosti než ostataní děti. A proč tomu tak je? Na to je jednoduchá odpověď: strávil jsem hodně času mezi dospělými lidmi. Jestli to znamená, že jsem tím něco ztratil, to nevím, každopádně mi nic nechybí."

"Jako šestnáctiletý dospívající se vyjadřuješ opravdu na úrovni dospělého!"
"Děkuji!"

"S Harryho pocity je to jako na horské dráze. Zvláštně v Ohnivém poháru je atmosféra opravdu temná a jsou tam situace, se kterými se musí vypořádat v tak mladém věku. Jak zůstáváš v pohodě, když víš, že budeš točit jak veselé, tak i hodně smutné a dramatické záběry?"
"Ano, myslím si, že když jsem točil scénu s Voldemortem, tak jsem byl v takovém zvláštním rozpoložení, ani nevím, jak bych mohl popsat jak se chovám při veselých nebo smutných a dramatických scénách. Pak ale nastává situace, že Ralph Fiennes, je skvělý člověk, a s tím se směju a směju, ale vzápětí při natáčení musím předstírat, že ho chci zabít, takže se do té atmosféry musím vždy nějak dostat."

"Myslím si, že to hraješ opravdu dobře. Tvoje herectví je přesvědčivé. Když tě fanoušci ve filmu uvidí, každému je jasné, že prostě umíš hrát."
"Moc vám děkuji, jste velmi laskavá! Chtěl jsem to prostě říci tak, že jsem nemohl riskovat, abych s Ralphem mluvil, a pak nebyl schopen ho nenávidět. Mluvil jsem s ním často, jsem ze stejného těsta jako on, takže jsem ho nebyl schopen nenávidět, zatímco Harry ano. Nebyl bych s to smíchu, když natáčíme tak děsivé scény plné emotivních zvratů. Někdy se ale stane, že se prostě při méně důležité scéně rozesměju opravdu dost. Jednou byla scéna, kde jsem hrál s Rupertem a Kennethem Branaghem a smáli jsem se tolik, až by někteří řekli, že jsem se snad zbláznili, ale je jasné, že jakmile se začne točit nějaká vážnější scéna, tak se mi to nestane vůbec. Musím se dostat do Harryho myšlenek, a to mě smích rázem přejde.

"Teď trochu změníme téma a budu o trochu osobnější."
"Ano?"

"Všichni fanoušci umírají tohou vědět, jak jsi uspěl ve zkouškách GCSE, povíš nám to?"
"Jsem se svým výkonem opravdu spokojen, a zkoušky jsem zvládl!"

"Tak to gratuluji! Plánuješ jít ještě na vysokou školu nebo na univerzitu?"
"Ano, nevím jeslti na univerzitu, to ještě uvidíme. Už jsem odstartoval mů další rok školy, začal jsem o tři týdny dříve, a to je podle mně opravdu dobře, ale jedna věc je pro mně dost těžká, a to jsou eseje, které mi šly vždy nejhůře, protože si k poznámkám neseženu vždy dost detailů. Až potom si uvědomím, jak je to důležité. Musím se prostě víc snažit."

"Rychle se přibližuješ k věku, kdy budeš moci řídit. Vzal sis již nějaké cvičné jízdy, nebo pokoušel ses již někam vyjet? Budeš mít brzy řidičský průkaz?
"Chtěl bych dostat nějaké normální auto, třeba i z bazaru, protože nevím, jak budu při jízdě za volantem rychlého auta
bezpečný, a také proto, protože můj taťka je nejhorší řidič na světě, ale nenaráží do všech, tak tu snad nějaká naděje je. Mamka je ale za volantem fantastická, takže já nejspíš budu někde uprostřed, ale jsem z toho trochu nervózní, musím se cvičit na vyjížďkách, protože když dostanete roli a nemůžete auto řídit, pak nastane problém."

Tvé fanoušky docela ovlivňuješ svým hudebním stylem, dozvídají se o tvých oblíbených skupinách přes tvé dopisy a rozhovory a pak mi mailují, a žádají mě, kde najít tu hudbu, která mě přivádí k další otázce. Všimla jsem si na iTunes, kde je docela dost známých osobností, které vytvoří svůj vlastní playlist. Je to něco, co bys chtěl dělat?
Pozn.: Zde Dan normálně odpovídal, ale jeho zástupce s ohledem na toto téma některé odpovědi vystříhal z audionahrávky, nicméně oznámil, že Danův playlist se zpracovává a další informace budou již brzy zveřejněny.

"Ano, myslím že ano, plánuji, že tam budu mít hudbu, kterou momentálně poslouchám. Jsou to skvělé kapely "The Rakes", kteří mají skvělé albus s názvem "Capture Release", "Hard-Fi" s albem "Stars of CCTV". Toto album ale není k dostání jinde než v Anglii. Hard-Fi prodává své album po celém světě, ale nikdo třeba neví, co je CCTV. Je to v podstatě anti-teroristické album. Každému bych doporučil i CD skupiny "T-Rex" - "Electric Warrior". Začal jsem ho poslouchat a mohu říci, že je úžasné.

"To opravdu je!"
"Fantastické!"

"Měla jsem to album déle, ale souhlasím!" (Všichni se smějí)
"Moc, vám děkuji, že jsem tady s vámi mohl dnes být!"

"To já děkuji, že jsem mohla přijít a znovu s tebou mluvit!"
"Mně neděkujte!"

JKR je proti anorektičkám

9. prosince 2006 v 19:52 starší články

JKR je proti anorektičkám

J. K. Rowling
Spisovatelka J. K. Rowling (40) veřejně vystoupila proti všem vyhublým celebritám a nazvala je "chodícími párátky", která nemají nic v hlavě.
"Matka" Harryho Pottera si vzala na mušku hvězdy, jakými jsou Paris Hilton (25), Lindsay Lohan (19) nebo Jessica Simpson (25).
Rowling vadí, že dnešní společnost až nezdravě odsuzuje plnoštíhlé dívky. Sama se sebou je spokojená a nic by na sobě neměnila. Má ale strach, aby její dcery Jessica (12) a Jean (15 měsíců) v budoucnu nepropadly těmto pochybným trendům.

máma J.K.Rowling zemřela moc brzo!

9. prosince 2006 v 19:44 starší články

J. K. Rowling: Máma zemřela moc brzo!

J. K. Rowling
Spisovatelka Joanne K. Rowling, jejíž sága o čarodějnickém učni Harry Potterovi ji vynesla obdiv milionů fanoušků, se stále nemůže vyrovnat se smrtí své matky.
Joanne těžce nese to, že její milovaná matka Anne zemřela dřív, než propuklo šílenství jménem Harry Potter.
"Moje matka zemřela před šestnácti lety na Nový rok. A právě na základě této trpké životní zkušenosti jsem začala psát knížky. Nikdy neviděla můj úspěch," posteskla čtyřicetiletá J. K. Rowling.