CULLEN rodina KLUB --->zde
Alan Rickman-Severus Snape

12. prosince 2006 v 21:53 |  starší články

Severus Snape

Alan Rickman

Narodil se 21. února, celým jménem Alan Sidney Patrick Rickman , jako nejstarší ze 4 dětí v Hammersmithu, Londýn. Po studiu na Latymerově střední škole v západním Londýně vystudoval design na Royal Academy of Art a 3 roky pracoval jako grafik. Někdy kolem těchto let se seznámil s jedinou ženou v jeho životě, Rimou Hortonovou, s níž již od roku 1977 žije, aniž by se s ní oženil. V 26 letech se rozhodl pro herectví a tak, po získání stipendia, začal studovat na Royal Academy of Dramatic Art, kde studoval od r.1972do r.1974.
Po krátkém působení v londýnském divadle National Theathre se stal členem Royal Shakespeare Company (1985-87), v jejíž inscenaci hry Christophera Hamptona podle Laclosova románu v dopisech Nebezpečné známosti zaujal rolí záletného vikomta Valmonta. Ve stejné roli se objevil i na Broadwayi, kde byl za svůj výkon nominován na cenu Tony 1987.
Tam si ho všiml producent akčních filmů Joel Silver, který mu nabídl roli v připravovaném filmu Smrtonostná past. Byl to opravdový úspěch. Divákům se "jeho" Hans Gruber líbil a hlavnímu hrdinovi, kterého hrál Bruce Willis, se lehce vyrovnal. I přesto, že se Alan Rickman v roce 1995 umístil na 34. místě v anketě o 100 nejpřitažlivějších hvězd ve filmové historii magazínu Empire a v říjnu 1997 byl na 59. místě v anketě stejného magazínu o 100 nejlepších filmových hvězd všech dob, měl zatím jen jedinou příležitost zahrát si opravdu hlavní filmovou roli . Byla to role Franze Antona Mesmera, nazývaného také otec hypnotizmu, ve filmu Mesmer(1994). Pro Rickmana tento snímek hodně znamenal. S úmyslem udělat ho co nejlepší, provedl společně s režisérem Rogerem Spottiswoodem několik změn ve scénáři. To se ale hlavním investorům nelíbilo natolik, že odmítli projekt financovat. Vše odůvodnili tím, že s vyzněním celého díla a především hlavní postavy nesouhlasí. Dokonce řekli, že Alan Rickman není pro roli Mesmera dosti přitažlivý. Spor skončil u soudu, a přesto, že se nakonec peníze sehnaly a film se natočil, do kin se nedostal a skončil jen na videokazetách. Po této nepříjemné záležitosti byl Alan velmi zklamán a dlouho se s tím nemohl vyrovnat.
Jeho další role: Neobvyklé dobrodružství (P.L. O'Hara)
Harry Potter 1,2,3,4 ( Severus Snape)
Dogma (Metatron)
Láska Nebeská (Harry)
Snowcake (Alan)
Parfém: Příběh vraha (Antoine Richis)

Severus Snepe

Severus Snape je jedním z nejvíce dvojsmyslných a kontroverzních profesorů v Bradavické škole. Už jen z toho, že ho spatříte, vám přebíhá mráz po zádech, ale přece u něj vyzařuje něco, co vás nutí ho dál pozorovat.
Profesor Snape je vysoký, hubený muž s bledým obličejem, který rámují dlouhé černé mastné vlasy, spadající až na ramena. Na jeho rtech nikdy nespatříte upřímný úsměv. Snad jen zlomyslný úšklebek, to když se mu podaří dostat někoho do potíží. Nejvíce vás na jeho obličeji zaujmou jeho oči. Jsou jako dvě nezměřitelné černé propasti a jen opravdu těžce se dešifrují. Nikdy z nich nevyčtete, co si myslí nebo k čemu se chystá, zůstávají stále temně chladné. Snad jen v krajních situacích můžete spatřit, jak se v nich nebezpečně blýská.

Profesorovým typickým oblečením je černý hábit a dlouhý černý plášť, který mu dodává ještě větší tajemnost.
Profesor Snape vyučuje v Bradavicích už 14 let lektvary, ale už od nástupu do Bradavic touží po tom, stát se učitelem Obrany proti černé magii. Je ředitelem Zmijozelské koleje, které otevřeně a bez skrývání nadržuje. I kvůli tomu ho žáci ostatních kolejí nenávidí. Dalším důvodem k nenávisti je to, že studenty jiných kolejí při svých hodinách ponižuje a za sebemenší maličkost jim strhává body. Často se drží až dětinské záště, dokáže být neuvěřitelně protivný a jedním z jeho nejoblíbenějších koníčků je dostávat ostatní do potíží. Přesto, nebo spíš proto, panuje při jeho vyučování ve třídě klid.
Třídu dokáže upoutat bez zbytečných řečí, už jen pouhou svou přítomností. Na první pohled z něj vyzařuje autorita, ale také zlomyslnost. A co teprve, když promluví. Vznešený rytmus jeho slov a hypnotický zevnějšek se vám pomalu dostávají pod kůži. Jeho hlas může být v jeden okamžik klidný a tichý, dalo by se říct až nebezpečně tichý a v dalším momentu do něj vpadne něco hlasitého, jako když práskne bičem.
I když se zdá, že si profesor vybral zápornou stranu, zůstává stále věrný Brumbálovi a ten mu, na rozdíl od studentů, plně důvěřuje. A dále je tu ještě něco, čemu studenti kvůli Snapeově osamělosti a často krutému chování nechtějí uvěřit. A to je fakt, že profesor má i spoustu kladných charakterových vlastností. Jednou z nich je jeho inteligence, protože to, s jakou rychlostí si dokáže dát dva a dva dohromady a přijít na opravdové záhady, je až neuvěřitelné. Dalším kladem je, že je na svoje léta vysoce zkušený kouzelník a to především v kouzlech černé magie, která ho už od dětství přitahovala. Snape také zná nezměrné množství kouzel, zaklínadel, kleteb a lektvarů, což svědčí o jeho pilné a těžké práci a o tom, že mu ke kouzlení nechybí opravdový talent. A v neposlední řadě se ke kladným vlastnostem řadí i duchaplnost a statečnost, což mohl dokázat v několika nebezpečných situacích.
Profesor nikdy neopouští Bradavice a zdá se, že k tomu má své důvody, které koření daleko v minulosti. Avšak o jeho minulosti je toho známo jen velmi málo.
Byl to chytrý a ctižádostivý chlapec, který nejspíš neměl moc přátel. Vystudoval v Bradavicích, kde patřil do Zmijozelské koleje. Hned od samých začátků ve škole znal víc zaklínadel, než polovina žáků v sedmých ročnících. Byl také pověstný tím, že ho přitahovala černá magie. Do školy chodil spolu s Jamesem Potterem a Siriusem Blackem, se kterými si nepadlo do oka a už do začátku se nenáviděli. Dva přátelé, hlavně však James, ho při každé příležitosti šikanovali a při každém náhodném setkání se ho snažili uřknout. Díky Snapeově zvídavé povaze na něj James a jeho přátelé nastražili past. Měl to být jen vtip, při kterém mladý Snape, ale málem přišel o život. Jeden z Jamesových přátel se totiž proměňoval ve vlkodlaka - Remus Lupin - a ten ho málem zabil. James však v poslední chvíli dostal rozum, nebo ztratil nervy, a Snapea zachránil. Díky tomu Snape Jamese začal nenávidět ještě víc a ta nenávist se předesla i na Jamesova syna - Harryho Pottera. Snape na tento icident a ještě jeden, při němž ho James a Sirius ponížili téměř před celou školou, nikdy nezapomněl a dál nenávidi i Jamesovi přátele - Siriuse Blacka a Remuse Lupina.
Ale nikdy, i přesto, že nebyl vázaný přísahou, nevyzradil Lupinovo tajemství. Ani po několika letech, kdy se Lupin vrátil do školy jako profesor. Jeho tajemství vyzradil až na konci školního roku, kdy jeho nenávist k Lupinovi byla neúnosná.
Snape je bývalý Smrtijed a služebník lorda Voldemorta. Ale ještě před jeho pádem se obrátil na Brumbálovu stranu a v osobním ohrožení pro něj pátral jako zvěd. A to platí i teď, když se po Voldemortově návratu, stal členem Fénixova řádu, který stojí proti Voldemortovi.
Nikdo nevím, proč se obrátil na Brumbálovu stranu, jen on a Brumbál sám, a Snapeova oddanost k němu je otazníkem pro všechny. Brumbál si je VELMI jistý, že Snape zůstane na jeho straně a bude pro něj i nadále proti Voldemortovi pracovat.
Je mnoho otazníků v Snapeově minulosti a budoucnosti, a tady se také skrývají všechny odpovědi potřebné k dokončení té hádanky, jakou je profesor Severus Snape......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama