CULLEN rodina KLUB --->zde
Leden 2007

HP-Wallpapery

25. ledna 2007 v 20:36 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Fotky Hermiony1

25. ledna 2007 v 20:31
Harry Potter a vězen z Askabanu-Fotky Harryho

25. ledna 2007 v 20:09 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Fotky Harryho 3


Harry Potter a vězen z Askabanu-Fotky Hermiony

25. ledna 2007 v 20:06 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Fotky Hermiony


Fotky Harryho

25. ledna 2007 v 20:03 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Fotky Harryho


Harry Potter a vězen z Askabanu-Plagáty

25. ledna 2007 v 20:00 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Plakátky


Harry Potter a vězen z Askabanu-Chyby ve filmu

25. ledna 2007 v 19:57 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Chyby ve filmu

1.) Když na začátku jedou ve vlaku, tak na Harryho zaútočí mozkomor. Po chvilce profesor Lupin vyslal na mozkomora Expekto patronum. Z jeho hůlky vyletí záře, ale "Expekto patronum" vůbec neříká!
2.) Po noční scéně, kde nachytá Snape a Lupin Harryho, jak kouká do mapy, si ho Lupin okamžitě odvede k sobě do kabinetu. Ale nějakým kouzlem je v něm plno světla a také za okny zdá se, že je právě den.
3.) Na začátku, když Harry zkouší zaklínadlo Lumos Maxima a přijde za ním strýc Vernon, dělá Harry že spí. Ale proč by spal s brýlemi?
4.) Pokud jste viděli 1. a 2. film, mohli jste si všimnout, že nebelvírský stůl je ve Velké síni hned NAPRAVO z pohledu od vstupních dveří (tj. NALEVO z pohledu od profesorů) a zmijozel sedí u stolu úplně u stěny nalevo od vstupu, mezi Z a N je ještě Mrzimor. Ve třetím díle se však toto pořadí změnilo: Nebelvír sedí hned NALEVO od vstupu a Zmijozel napravo (Z sedí hned vedle N).
5.) Pravidlo cestování v čase zní: Nikdo Vás nesmí vidět! Poprvé, když Harry, Ron a Hermiona šli na Hagridem, prošli okolo Macnaira, který si brousil sekeru. Když se Harry s Hermionou vrátili v čase, museli znova projít okolo něho, tím by však porušili pravidlo cestování v čase.
6.) Když se Harry Potter klaní Buckbeakovi, tak mu Hagrid hodí sviště(nebo co to bylo za zvíře, které měl okolo krku a kterým krmil Buckbeaka). Ze čtyř mu hodil jednoho. Když Harry odletěl s Buckbeakem, Hagrid tam měl 3, ale když Harry přistál, byly tam jenom 2.
7.) Keď sa Harry (pri Siriusovi) pozerá na Patronusa je vidieť jeleňa, ale keď Harry (ktorý je tam s Hermionou) vyčaruje Patronusa je vidieť len hlavu jeleňa. Žeby Harry prešiel na nový štýl?
8.) Keď Harry (ktorý sa vrátil s Hermionou) vyčaruje Patronusa tak Harry (pri Siriusovi) sa naňho pozerá, ale za Patronusom veje habit ale pokiaľ viem Harry mal len mikinu.
9.) Když Harry, Ron a Hermiona sedí ve vlaku do Bradavic a když vlak zastaví, Ron kouká doleva z okna směrem proti jízdě a říká, že někdo nastupuje. Mozkomor však přichází zprava a ze směru jízdy.
10.) Když Harry, zakrytý neviditelným pláštěm, vyleze z tajné chodby, která vede do Medového ráje, vezme si tam lízátko a vyjde na ulici - je vidět ono lízátko, jak se "samo" vznáší vzduchem, jenže kdyby Harry neměl lízátko schované pod neviditelným pláštěm, musela by spolu s lízátkem být vidět i jeho nezahalená ruka, kterou ho drží.
11.) Když mají hodinu s profesorem Lupinem a seřadí se, aby si vyzkoušeli kouzlo Ridiculus, tak jde první Ron, ale když se bubák promění na pavouka s bruslemi, tak vidíme v pozadí, že před Harrym je jeden kluk, teď si nemůžu vzpomenou jaký, ale když odejde Ron přijde na řadu Parvati, jak je to možné?
12.) Když všichni seděli na začatku ve velké síni, tak Brumbál představuje Hagrida. On si stoupne a rozhodí trochu stůl, ale když se zadíváte vůbec se ho nedotknul.
13.) Když Harry Potter dostane od Freda a Georgeho poprvé Pobertův plánek, a když se podívá co dělá Brumbál je na něm napsáno ALBVS DVMBLEDORE. V anglickém originále je Brumbál ale ALBUS DUMBLEDORE. Myslím, že filmařům dává zabrat písmenko U.
Poznámka: Vyjádření uživatele: Je to naschvál. Ve starověku a částečně i ve středověku se často používalo V místo U, obzvlášť u nápisů tesaných v kameni nebo rytých do kovu. Je to totiž výrobně jednodušší.
14.) Lupin, který mluví s Harrym asi uprostřed filmu na mostě mu řekne, že ho nepoznal podle jizvy na čele, ale že ho poznal podle jeho očí (má je po mamce). Ve vlaku, ale Harry omdlel takže určitě se Lupin nejdřive podíval na jeho jizvu na čele.
15.) Ve scéně, kdy Snape supluje obranu proti černé magii, má Hermiona obraceč času chvíli vytažený a chvíli zase schovaný.
16.) Když Lupin vchází do vrby mlátičky musí použít zaklínadlo, aby se dostal dovnitř bez úrazu, ale když všichni vycházejí tak už nikdo zaklínadlo nepoužije a vrbě to vůbec nevadí, že u ní stojí.
17.) Když Hermiona poprvé vyhrožuje Malfoyovi, otočí se celá a pak ho teprve praští. Když se ale vrátí v čase, tak jde z jiného pohledu vidět, že se Hermiona jenom pootočí a pak Malfoye udeří.
18.) Když jede Harry v Zachraném autobuse v některých scénach je vidět modré plátno... Tato chyba je však jen v kinech a na DVD ani na VHS není...
19.) Když se Harry s Hermionou chystají vrátit v čase, Hermiona přehodí řetízek od obraceče času přes oba. Řetízek je najednou dlouhý. Takhle by ho Hermiona měla až někam do pasu a ne tak, jak ho má normálně.
20.) Ve scéně kdy Hagrid vrací Ronovi jeho krysu, uplyne mezi Ronovým výkřikem "Prašivko!", a okamžikem kdy oblazek rozbije nádobu, 12 sekund. Když potom stejnou scénu pozoruje Harry s Hermionou zvenčí, je časovy interval mezi těmito událostmi 48 sekund. Že by v Hagridově chatrči běžel čas čtyřikrát pomaleji?!
21.) Ve scéně, kdy Hermiona praští Malfoye, a ten se svými kumpány uteče, je záběr na bránu. V místě, kde se má schovávat Hermiona a Harry po návratu v čase, však nikdo není.
22.) Když si to Harry vyřizuje s Malfoyem u Chroptící chýše Ron v jendnom záběru stojí krůček před Hermionou, v dalším záběru těsně za Hermionou a v dalším metr vedle Hermiony.
23.) Když šli Harry, Ron a Hermiona za Hagridem po soudním řízení s Klofanem k jezeru, tak na konci, když Hagrid řekně, že Klofana odsoudili k smrti- Harry vstane z kamene na kterém seděl, ale v dalším záběru stále sedí.
24.) Na začátku sedí Harry pod peřinou a opakuje Lumos Maxima. Nemyslíte si taky, že to je kouzelná formule? Mimo školu se ale kouzla používat nesmí!
25.) Když trio "mizí" před Brumbálem, ministrem a katem zadními dveřmi u Hagrida, tak se poprvé ministr ptá "To je vřes támhleto všechno?", když už Hermiona vykukuje ze dveří a po druhé (zpátky v čase) ještě před tím, než ty dveře vůbec otevře. (Neslyšel jsem to ovšem v originále, takže se muže jednat o "chybu" v dabingu.)
26.) Jeden z chlapců ve sboru má Nebelvírský hábit, ale Zmijozelskou kravatu.
27.) Ve scéně ve vlaku, když do něj nastoupí mozkomor, všechno včetně vody zmrzne. Jenže jak víme, objem zmrzlé vody má být větší, tudíž by se hladina měla zvednout. V záběru se tak nestane.
28.) Když Harry hází na Draca sněhové koule, Draco uhne před první ještě dřív, než koule přiletí.
29.) Když v Hagridově boudě poprvé oblázek rozbije nádobu, zůstane z půlky celá, když se to stane podruhé, rozbije se nádoba kompletně.
30.) Ve scéně v noci v chodbě s mapou Harry rozsvítí hůlku. Potom Snape hovoří s Harrym a Lupinem. S hůlkou udělá to samé co Harry. Ale když se podíváte blíž, zjistíte, že světlo které osvětluje jejich tváře není od hůlek, ale někde zvrchu.
31.) Když Hagrid řekne triu o popravě Klofana, hodí do vody kámen. Jenže kámen by měl dělat vlny a ty nikde na jezeře nejsou.
32.) Když se Harry a Hermiona vrací v čase, hodiny odbíjejí. Ale pokud se vracejí o tři hodiny na půl osmou, nedává smysl, aby hodiny odbíjely, když se vrátí. Navíc odbíjejí celkem čtrnáctkrát!
33.) Když se teta Marge nafukuje, chytne ubrus a částečně jej strhne ze stolu. Když pak kamera zabere stůl znovu, ubrus je na něm hezky narovnaný.
34.) Když všichni vylézají zpod vrby, Harry vyleze první, potom Hermiona. Jenže když je vidíme zpět v čase, je to naopak.
35.) V pokoji v Děravém kotli Harrymu "uteklo" Obludné obludárium pod postel. Harry si vyzul botu a namířil ji nad zem před postel, přičemž špička boty směřovala k němu. V dalším záběru směřuje špička na opačnou stranu.
36.) Když Harry skrytý pod neviditelným pláštěm je v Prasinkách, bombarduje Malfoye a jeho společníky sněhem. V jednom záběru drží Goyla za šálu a točí s ním a přitom ještě povalí Malfoye. Myslíte že by to stihl najednou? Má přece jen dvě ruce.
37.) Na hodině jasnovidectví, když se profesorka Tryloniová kouká do šálku Nevilovi ho poté odloží na stolek, ale když se do něj potom podívá Neville tak ho vezme z podšálku.
38.) Když Harry hraje famfrpál začne mu nahoře namrzat koště. V záběru kde mu namrzá násada má jeho násada normální kulatý tvar, kdežto potom letí opět na svém Nimbusu 2000 s netypickou násadou.
39.) Když se Lupin mění ve vlkodlaka, jeho přeměna má normální rychlost. Když se Harry a Hermiona vrací v čase, jeho přeměna je rychlejší než poprvé.
40.) Ze začátku filmu má Hagrid zcela tmavé vlasy a vousy, ale po scéně, kdy Harry letí na Klofanovi je má silně prošedivělé.
41.) Poté, co se Harry po svém útěku od Dursleyových poleká Siriuse a zakopne, plně ho oslní světla Záchranného autobusu. V dalším záběru však autobus teprve vyjíšdí ze zatáčky a jeho světla dosvicují řádný kus od Harryho.
42.) Ve chvili kdy Harry přijíždí záchranným autobusem k Popletalovi, tak autobus narazí do auta před ním a je mezi nimi tak 5 cm mezera. V dalším záběru ale už autobus odjíždí bez couvání.
43.) Když jdou studenti Nebelvírské koleje do své vežě, tak se obraz s tlustou dámou otevírá dovnitř a když je další záběr ze vnitřku věže, tak tam není po vyklopeném obrazu ani stopy.
44.) Po noční scéně, kde nachytá Snape a Lupin Harryho jak kouká do mapy si ho Lupin okamžitě odvede k sobě do kabinetu. Ve kterém ale nějakým kouzlem je plno světla a také za okny zdá se, je právě den.
45.) Ve scéně, kdy Lupin zažene bubáka zpátky do skříně má Harry jizvu na jiné straně čela. (Tato chyba je sporná je totiž možné, že se jedná o odraz v zrcadle.)
46.) Když se Ronova krysa mění na člověka, tak má najednou šaty, ale když se proměňuje zpět, tak po ní šaty zbydou.

Harry Potter a vězen z Askabanu-hlášky z filmu

25. ledna 2007 v 19:55 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Hlášky z 3.filmu

(Poté, co ho napadl Klofan.)
Draco: Toho budete litovat! I ta vaše pitomá slepice!
Ron: Varuju tě, Hermiono, nepouštěj tu chlupatou bestii k Prašivce, nebo ji proměním v rukávník.
Hermiona: Je to kocour, Ronalde, je to jeho přirozenost.
Ron: Kocour? To ti nakukali? Mě teda spíš připadá jako tlustý prase.
Hermiona: Že to říkáš zrovna ty s tím smradlavým kartáčem na boty.
(Ze spaní.)
Ron: Pavouci! Spousta pavouků! Chtějí, abych stepoval. A já nechci stepovat.
Harry: Jasně, tak jim to řekni, Rone.
Ron: Jo, to jim řeknu. Řeknu jim to.
(Usíná.)
Sirius: To kousnutí mě mrzí. Asi to trochu bolí.
Ron: Trochu? Trochu? Málem jste mi ukousl nohu!
Snape: Jen si je poslechněte, hádají se jako staří manželé.
Sirius: Proč si nejdeš hrát se svým chemickým nádobíčkem?!
Hermiona: Nádherný den.
Ron: Paráda. Pokud tě někdo neroztrhal na kusy.
(Z profesora Lupina se stane vlkodlak.)
Ron: Hodný pejsek!
(Poté, co ho napadl Klofan.)
Draco: On mě zabil! Zabil mě!
Brumbál: Tajemná věc, ten čas. Pro toho, kdo si s ním zahrává, nebezpečná.

Harry Potter a vězen z Askabanu-zajímavosti

25. ledna 2007 v 19:53 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter
Zajímovosti
O roli Cho Changové mělo zájem přes 3000 dívek.

Kvůli podvodnímu natáčení trpěl Daniel Radcliffe 2x ušní infekcí.

Během natáčení scén, ve kterých se vyskytoval Brumbál, jeho představitel Michael Gambon nosil pod kostýmem běžné civilní oblečení.

Režisér film Mike Newell dostal za režii pouhý milion dolarů. Například Chris Columbus dostal za Kámen mudrců rovných 10 milionů plus procenta ze zisku.

Hermioniny plesové šaty se šily tři týdny a spotřebovalo se na ně 12 metrů látky.

Kvůli natáčení pod vodu nechal štáb zbudovat vodní nádrž o rozloze 16x16 metrů a hloubce 6 metrů.

Daniel Radcliffe strávil pod vodou během třech natáčecích týdnů 40 hodin

Wallpapery s Harrym

25. ledna 2007 v 19:50 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter


Fotky Hermiony

25. ledna 2007 v 19:48


Portréty

25. ledna 2007 v 19:46 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Plagáty-Tajemná komnata

25. ledna 2007 v 19:39 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Harry Potter a Tajemná komnata -Chyby ve filmu

25. ledna 2007 v 19:36 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter
1.) Když se Harrymu a Ronovi nepodaří projít na nástupiště a narazí vozíky do zdi, tak se klec s Hedvikou otevře. V dalším záběru, kdy se oba teprve zvedají, je klec už zase zavřená.
otevrena klecse po chvilce sama zavre
2.) Když se Harrymu a Ronovi nepodaří projít na nástupiště a narazí vozíky do zdi, tak se klec s Hedvikou otevře. V dalším záběru, kdy se oba teprve zvedají, je klec už zase zavřená.
3.) Při první hodině bylinkářství si všichni nasadí klapky, aby je mandragoří křik neomráčil. Jak ale mohli profesorku Prýtovou přes ty klapky na uších slyšet, jak se jich ptá na Longbottoma?
4.) Když je Harry na ošetřovně s vykostěnou rukou, tak za ním přijde Doby. Jenže je to někdy v noci a Doby by se musel přemístit, protože cesta vlakem trvá skoro celý den a Doby vlakem jet nemohl. Pochybuji, že má koště, takže musel jít jedině pěšky. Kdyby šel pěšky, tak by to taky nestihl, takže se musel přemístit, stejně jako cestou zpět. Jenže v Bradavicích se nedá přemisťovat. Jak to tedy stihl?
5.) Když se Ufňukaná Uršula naštve na kluky, tak odletí a skočí do záchodu. Jelikož je duch, tak jaktože vystříkla voda?
6.) Když Harry leží na ošetřovně a vyruší ho Dobby, má ruce v pořádku. Krádce poté mu ukáže obvázané ruce. Za chvíli obvazy na sobě nemá a až na konci scény je má zase na rukách.
7.) Ve filmu zkameněl i duch. Tak jak mu dají oživovací elixír, když nemůže pít ani jíst?
8.) Ubrečená Uršula neměla zemřít, protože má brýle měla jenom zkamenět.
9.) Všimli jste si, že Bazilišek má slabě upevněné zuby? Když ho Potter probodne mečem, Bazilišek ho zraní svým zubem, který mu ale zůstane zabodnutý v Harryho ruce.
10.) Když je Harry v domě Weaslyových poprvé, tak se dívá na speciální hodiny a potom se podívá na jehlice co sami štrikují, tak si všimněte, že na krbu není Hop-Šup prášek.
11.) Když Harry poprvé vejde do domu Weasleyových, tak kouká na hodiny, (ty co ukazují kde je jednotlivý člen rodiny Weasleyových), tak ty ukazují, že pan Weasley, Ginny, pani Weaslyová jsou v zahradě, i když pan Weasley po několika záběrech přijde domů z práce a Ginny přichází ze svého pokoje.
12.) Když Harry zabije baziliška a je raněn, tak Tom Radle řekne, že mu do konce života chybí jen jedna minuta, ale ve skutečnosti to mnohem víc.
13.) Když Harry po skončení zápasu přistane na zemi,pravou ruku má skrčenou, protože ji má zlomenou a bolí ho. Když na něj ale znovu začne útočit zákeřný potlouk, opírá se o ni jakoby se nic nestalo a pak ji má zase zlomenou a bolavou.
14.) Toto není přímo chyba. Harry přece má brýle takže pohled na baziliška ho určiě nezabije, není-li to pravda?
Poznámka: I když zkamenělý Harry Potter by asi taky nikomu nepomohl.
15.) Automobil Ford Anglia má po střetu s Vrbou mlátičkou rozbitá okna (na předních dveřích), ale v záběru v údolí plného pavouků jsou okna opět zpět.
16.) Když Dobby řekne Harrymu na ošetřovně, že se skřítkami zacházeli jako s chátrou a potom řekne, že s ním tak zacházejí pořád a rozbrečí se. Správně by se měl ale potrestat, protože řekl něco špatného o své rodině.
17.) Když bazilišek pronásleduje Harryho v chodbách, tak Harry zaběhne do jedné chodby, kde jsou mříže. Když se na ně pořádně podíváte, neuvidíte na nich žádnou vadu. Ale když je potom záběr, jak se bazilišek blíží k Harrymu, tak jsou mříže v levém rohu prasklé a část jich chybí.
18.) Téměř na konci filmu, když Harry hovoří s Brumbálem, tak sledujte knihy pod kouzelným klouboukem. V jednom záběru jsou vidět 2, ale z jiného úhlu jsou pod klouboukem 3 knihy.
19.) Na začátku filmu, když k Harrymu do pokoje přijde Dobby, tak sledujte nástěnku a vlajku. Mezera mezi nimi se mění, takže to znaméná, že nástěnka nebo vlajka mění svou pozici.
20.) Když je Harry v komnatě a had stojí oproti němu, potom co mu fénix vydloubl oči, Harry se pohne a on ho uslyší. Pak se bude chtít zakousnout do něj, Harry se uhne a bude vidět jak počítačem zpracována tlama hada, jen tak vklouzne do země bez toho, aby ji rozdrtila.
21.) Uprostřed filmu založí Lockhart klub kouzelnicných soubojů, potom spolu bojují Malfoi a Harry. Malfoi dostane zásah a má rozhozený účes v dalším záběru má vlasy zase nagelované a ulízané! Že by u sebe nosil hřeben a gel?
22.) Když Harry vypadne z auta, za sedadlem jsou 2 balíky. V dalším záběru jsou 4 a nakonec žádný.
23.) Když Ron odjíždí od Vrby Mlátičky, nejsou vidět žádné rýhy od kol auta. Jinak tomu je ale po "vyflusnutí", když auto rýhy udělá. Toto je ovšem docela sporné.
24.) Na samém začátku filmu je vidět Hedvika na skříni naproti posteli. Když ale Dobby mlátí hlavou do té samé skříně, Hedvika se ještě v pár záběrech objeví, pak ale ze skříně zmizí!!!
25.) Ve skleníku rozdá Prýtová klapky na uši. Všichni si je nasadí, aby neslyšeli jekot mandragor. Že by ale klapky nefungovaly na hlas profesorky Prýtové??!!!
26.) V krucáncích a kaňourech Malfoy pokládá knihy do Ginnyna kotlíku hned dvakrát. Nestačilo by to jednou?
27.) Všichni si určitě pamatujete 1. díl, kdy se novým bradavickým studentům dával na hlavu Moudrý klobouk. Jedna malá zrzka, Susan Bonnesová, byla přiřazena do Mrzimoru. Ve druhé díle se ale objevuje často po boku Hermiony na hodinách Nebelvíru a Zmijozelu (například při přesazování mandragor nebo při 1. hodině Zlatoslava Lockharta.
28.) V každém záběru z auta během letu je jasně patrné, že okna na dveřích jsou vyrobena z bezpečnostního skla (jsou označena vyleptanými značkami). Bezpečnostní skla v takto starém autě?
Poznámka: Velká Británie je zemí s velkou automobilovou historii a proto jsou u nich stará auta v dost velké oblibě a třeba zrovna na vůz Ford Anglia, ale i na jiné (Jaguar a spol.) se vyrábějí nové náhradní díly tak proč né i skla. Díly vyrábí menší soukromé firmy. A jenom na závěr Ford Anglia se vyráběl v letech 1959 - 1968.
29.) Po celou dobu filmu, když jsou Harry a Ron vidět celí, Ron je podstatně vyšší než Harry. Při každém přiblížení jsou oba chlapci stejné výšky, nebo je Harry dokonce o kousek vyšší.
30.) V Tajemné komnatě se skvrna na Harryho límci neustále mění.
31.) Ve chvíli, kdy Harry probodne Baziliška a ten se svíjí a točí po Komnatě, než padne, v pozadí je vidět Ginny ležící na zemi, ale Tom Riddle není k nalezení. V dalším záběru stojí přímo vedle Ginny. Šikovný chlapík.
32.) Když Harry vypadne z letícího auta, můžeme zahlédnout pár balíčků jen kousek za sedadlem spolujezdce. Jak to, že žádný z nich nevypadl?
33.) Během scény, kde Harry a Ron hledají Bradavický Expres, je vidět, že most je poměrně krátký. Když se ale Harry houpe na dveřích auta, vidíte vlak jet stále po tom samém mostě, i když by mu jeho přejezd neměl trvat déle ne? 4 - 5 sekund.
34.) Harry je v Tajemné komnatě škrábnutý na levé straně tváře. Tyto škrábance mizí v době, kdy mluví s Brumbálem a osvobozuje Dobbyho.
35.) Ve scéně s Brumbálem a Harrym, po zkamenění Justina a Sira Nicolase, přiřítí se Hagrid s kohoutkem v ruce a vykřikuje, že Harry to určitě neudělal. Tato scéna by dávala smysl jen v případě, že by Hagrid potkal Harryho v hale těsně před útokem, stejně jako v knize.
36.) Když zpráva o tom, že Ginny Weasleyová byla unesena do Komnaty, profesorka McGonagalová vstoupí do Nebelvírské společenské místnosti, rozvine pergamen a přečte dvě nová školní pravidla. Když se podíváte blíže na pergamen, který drží, uvidíte, že na něm je napsáno zhruba 6 - 7 krátkých řádků textu. Nemám pocit, že profesorka McGonagalová skutečně přečetla všechno, co chtěla.
37.) V Harryho fotoalbu od Hagrida je obrázek Rona, Hermiony a jeho, který měl být vyfocený před rokem. Ale podle změny Hemionina účesu by člověk řekl, že je ze součastnosti. Čarodějné fotografie by se sice měly hýbat, ale rozhodně by neměli stárnout...
38.) Když Lockhart padá do tajemné komnaty, tak se ozve asi za 2 vteřiny. Ale Harry s Ronem padali poněkud déle...
39.) Když je Dobby u Harryho na ošetřovně, tak má ruce obvázané, ale v 1 záběru ne...
40.) Když Harry píše Tomu Raddleovi přes deník, je tu detailní záběr na Harryho tvář. V odrazu jeho Brýlí je krásně vidět filmový štáb. Můžete vidět kameramana a ženu stojící hned vedle něho a oba se pohybují.
41.) Bazilišek se má pohybovat v potrubí, ale jeho oběti jsou nalezeny v pokojích a na chodbách. Jak se dostává do místnoti? Je příliš velký, aby se protáhl kohoutkem, umyvadlem, nebo záchodkem. Pokud by musel rozbíjet zdi, aby se dostal ven, jistě by si někdo všiml děr roztroušených po hradě.
42.) V koupelně Ufňukané Uršuly zrcadla nic neodráží, jsou na to příliš špinavá. Ale když se Harry mění v Crabba, jeho obličej je krásně vidět v jednom z těchto zrcadel.
43.) Na konci filmu, když se vrací Hagrid, se začíná kamera zvedat a je vidět, že Hagrid je stejně vysoký jako ostatní učitelé stojící blízko dveří.
44.) Když pozorujeme Harryho psát do deníku Toma Raddla, konec jeho brku je zaostřený doprava. Ale když vidíme Harryho ruku z větší blízkosti, konec brku je zaostřený směrem k Harrymu. Toto se opakuje pokaždé, když se mění úhel pohledu.
45.) Když Harry pronásleduje Dobbyho do haly přistane s nohama pokrčenýma jednou rukou vystrčenou dopředu a druhou dozadu. Záběr se změní a zaostří Dobbyho. A když se vrátí k Harrymu, je v opačné poloze než předtím.
46.) Když studenti tahali z květináčů mandragoří mimina dívka vedle Hermiony vytáhla jen listy, ale v dalším záběru je už mandragora na svém místě.
47.) Když Harry mluví s Malfoyem tak u toho je Ron. Rozhovor trvá asi 7 vteřin a Ron má každou chvíli jiný účes.

Harry Potter a Tajemná komnata -hlášky z filmu

25. ledna 2007 v 19:32 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Hlášky z filmu

Ron: Řekni to, jsem v loji.
Harry: Jsi v loji.
Ron: Držte se pavouků! Držte se pavouků! Jestli se Hagrid někdy vrátí, zabiju ho!
Ron: Už můžu panikařit?
Ron: Moje hůlka, koukej, hůlka.
Harry: Buď rád, že to nebyl krk.
Draco: Ty mudlovská šmejdko!
Harry Potter: Pane profesore, Váš pták... Nemohl jsem nic dělat, prostě začal hořet.
Albus Brumbál: Však měl na čase, vypadal už příšerně.


Harry Potter a Kámen mudrců -Chyby ve filmu

25. ledna 2007 v 19:21 | Mrs.K@TrIn |  Harry Potter

Chyby v KM.

1.) Ve chvíli, kdy profesor Qirel vběhne do velké síně a začne řvát "trol je ve sklepení," tak si všiměte, že nekoktá-zajímavé...
2.) Ve scéně, kdy se Hermiona schová pod umyvadlo před Trollem, tak ten Troll umyvadla rozbije kyjem, ale v další scéně jsou umyvadla zase vcelku a jako by se nic nestalo.
3.) Při prvotní scéně profesor Brumbál zhasíná zhasínadlem pouliční lampy. Jak ho kamera zabírá z dálky je vidět, že zbývají zhasnout ještě 3 lampy. On však dalším záběru zhasne jen 2 a ta třetí jako by se ztratila.
4.) Když naše trojice miří k Hagridovy, řiká jim Harry, že si Hagrid moc přál draka, že mu to řekl když se poprve setkali. Ale Hagrid o dracích vůbec nemluvil!
5.) V tomto díle je vchod do nebelvírské místnosti v nějaké chodbě. Ve třetím díle je vchod uprostřed pohyblivých schodišť. Že by se Nebelvírská místnost rok co rok měnila?
Poznámka: Prostředí prvního dílu oproti třetímu se hodně změnilo. Vrba je jinde, Hagridova chýše taky a dokonce vypadá jinak.
6.) Na začátku filmu se McGonagallová proměňuje z kočky na člověka rozhodně déle, než když Harry a Ron přijdou pozdě na hodinu proměňování.
7.) Ve scéně v umývárně kde se Harry a Ron utkali s trollem. Je tam záběr, kdy Hermiona vylejzá zpod umyvadla a jde směrem k Harrymu a Ronovi. Stříká tam voda, která křižuje Hěrmioně cestu. Pramínek se ovšem zastaví aby nepostříkal Hermionin kostým a jakmile Hermiona projde, zase se pustí.
8.) Když pan Dursley přibíjí prkno na schránku, aby se dovnitř nedostal dopisy, prkno je orientováno zleva doprava. Ale když se dopisy prorvou skrz, je prkno orientováno přesně obráceně.
9.) Když jsou s Hagridem ve skřetí bance, tak Hagrid dává hlavnímu skřetovi dopis od Brunbála. Tento dopis má oslí uši a je na kraji zamazaný, ale skřet už od Hagrida přebírá dopis téměř nepoškozený.
10.) Když na začátku padá Dudley do terária s hadem, tak na větvi had není. Ale když se změní úhel pohledu kamery, tak had je na větvi a do konce i kousek od prostoru, kde dřív bývalo sklo, takže by při Dudleyově pádu měl být vidět.
11.) Když jedou Ron a Harry v Bradavickém expresu, tak se Ronova patka, či jak se říká tomuto učesu posune z prostřed čela na stranu.
12.) Na začátku, když Dudley řve, že chce více a více dárků, tak se na ním sklání maminka. Ve většině záběrů jí z podhlenky kouká kus drátu, který je pravděpodobně od mikrofonu. Je to vidět na více záběrech, než ty které jsem poslal jako fotky.
13.) Na začátku filmu, když se harry probouzí ve svém kubálku, rozsvítí lampičku, tak na dveřích visí lopátka a smetáček. Ale když otevře dveře a chce jít ven (před tím, než ho tam Dudley znovu zabouchne), tak smetáček zmizel a na dveřích visí jen lopátka.
14.) Nezdá se vám, že jak na konci Harry dostane od Hagrida album,tak je na fotce s rodičema starší, než když ho Brumbál pokládal ke dveřím tety a strýčka na začátku? Je to prokazatelné jednak na první pohled stářím a na druhý vlasama!
15.) Když na začátku filmu vchází Harry do kuchyně má shnuté tričko, jakmile ale vejde má ho zase natažené.
16.) Na začátku když je Harry s Dursleyovýma v Zoo tak had na Harryho mrkne - ale hadi přece neumí mrkat!
17.) Když Harry poprvé vejde do Nebelvírské místnosti, tak ten prefekt říka, že chlapecké ložnice jsou nahoru doleva, dívky tamtéž, ale doprava. A když poprvé Harry, Ron a Hermiona zpatří chloupka a poté se vrací do ložnic, tak Hermiona vchází do levých dveří. Že by si ty ložnice vyměnili?
18.) Když se Hermiona při Famfrpálovém zápase dívala do dalekohledu, tak viděla Snejpa jak říkal proti Harrymu zaříkávadlo a za chvíli byla u něj a zapálila mu plášť. Jak by to mohla stihnout?
19.) Když přijde Harrymu koště, sedí ve Velké Síni. Ale když jeho Hedvika letí dovnitř, kde je začarovaný strop? Zmizel?
20.) Když si Harry vybírá hůlku, tak mu první nějak nesedne a on ji položí podélně s knihou. všimněte si kde je rukojeť. V dalším záběru se hůlka posunula (poznáte to podle rukojeti).
21.) Když Ron na konci filmu padá z koně, tak dopadne tak, že má jednu nohu pokrčenou a druhou přes ni. Ale o pár scén později, když harry s Hermionou běží k Ronovi, tak už má nohy jinak.
22.) Když Hagrid ukazuje Harrymu Hedviku, nemá Harry na čele jizvu. Ale v předchozí scéně, když mu pan Olivander vypráví o jeho hůlce, má Harry jizvu přesně nad obočím.
23.) Na zařazovacím ceremoniálu je Susan Bones (ta s dlouhými kudrnatými vlasy) zařazena do Mrzimoru. Později, na hodině profesora Snapea, vidíme, že sedí za Harrym, když se mu Snape pokládá své "zákeřné" otázky. Ale lektvary měli Nebelvír se Zmijozelem a žákyně z Mrzimoru by tam neměla co dělat.
24.) Když Harry, Ron a Hermiona projdou kolem Chloupka, kterého uspala harfa, a Chloupek se probudí, poslintá Ronovi rameno. Avšak když spadnou do propasti, jeho košile je úplně suchá.
25.) Na hodině létaní jsou Hermioniny vlasy zvlněné. Později, když třída pozoruje Nevilla po jeho pádu, můžete vidět, že je má rovné. A hned v další scéně jsou opět zvlněné.
26.) Ve scéně, kdy je harry u děravého kotle, a baví se s Hagridem o Voldemortovi, tak při prvním záběru za Harrym jsou u stolu za ním vidět lidé.... A v dalším záběru na Harryho je tam jenom černá zeď ... že by tak rychle utekli???
27.) Na začátku, v momentě kdy profesor pokládá obálku s dopisem na Harryho, nemá Harry na čele jizvu...
28.) Harry nemůže usnout první noc ve škole, sedí u okna se sovou. Je nasvícen měsícem z pravé strany, ale v pozadí je odlesk na hladině vody, jako kdyby svítil v protisměru.
29.) Když přichází dopisy Harrymu na Zobí ulici a strýc Vernon je trhá, můžete vidět nastřihlé obálky... Že by posílali nastřihnuté obálky?
30.) Zkuste si někdy spočítat na konci filmu v šachách koně - je jich tam pět!
31.) Když je hodina levitace, tak sedí nad Hermionou zrzavá holka. Ale když se Hermioně podaří její pero vzletět, tak nad ní sedí kluk.
32.) Na začátku slavnostní večeře na uvítání nového roku poté co je Harry zařazen do Nebelvíru si sedne na pravou stranu stolu vedle Rona. Když začínají jíst Harry sedí na druhé straně vedle Hermiony.