CULLEN rodina KLUB --->zde
Březen 2007

Aktuální obrázek dne31.3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

31. března 2007 v 7:00 | katy |  Obrázky dnů
Dnešní obrázek je:

klam4

30. března 2007 v 13:17 | katy |  klamy
tak tohle musí být spirála?

klam3

30. března 2007 v 13:15 | katy |  klamy
jsou ty bílé objekty čtverce nebo lichoběžníky?

klam1

30. března 2007 v 13:13 | katy |  klamy
je to spirála?

klam

30. března 2007 v 13:11 | katy |  klamy
jsou ty šedivé čáry vodorovné?
napiš mi to do komentářů

Aktuální obrázek dne 30.3. 2007!

30. března 2007 v 8:00 | katy |  Obrázky dnů
Dnešní místo patří tomuto křičícímu páru:

Aktuální obrázek dne 29.3. 2007!

29. března 2007 v 8:00 | katy |  Obrázky dnů
Dnešní místo patří tomuto tvorovi:

Aktuální obrázek dne 28.3. 2007!

28. března 2007 v 8:00 | katy |  Obrázky dnů
dnešní místo si zasloužila tato mokrá slečna:

Aktuální obrázek dne 27.3. 2007!

27. března 2007 v 8:00 | katy |  Obrázky dnů
Obrázkem je toto zoztomilé zvířátko:

1.recept Jarní ovocný koláč

26. března 2007 v 12:00 | katy |  Recepty
1.recept
Letní ovocný koláč
Ingredience:
30 dkg polohrubé mouky
16 dkg Héry
1/5 dl méka
2 vajíčka
1/2 prášku do pečiva
1/2 vanilkového cukru
citronová štˇáva
Krém:
1/4 l mléka
1 vanilkový pudink (může být i čokoládový)
6 dkg cukru
15 dkg Héry
Rada:
Až vychladne pudink pomalu do něj vmíchejte Héru.
Postup:
Do mísy dejte: cukr, Héru, vanilkový cukr, vejce. Vše pořádně vyšlehejte. A pak přidejte mléko, mouku, prášek do pečení, citronovou kůru. Hotové těsto nalejte do formy a pečte cca 30 minut.Nakonec hotový dort vyndejte, namažte krémem a přidejte ovoce (podle své fantazie například: jahody, ananas, banán....atd.)

Aktuální obrázek dne 26.3. 2007!

26. března 2007 v 8:00 | katy |  Obrázky dnů
Dnešní obrázek si zasloužilo toto roztomilé medvídě:

Aktuální obrázek dne 25.3. 2007!

25. března 2007 v 7:00 | katy |  Obrázky dnů
Dnešní místo si vysloužily tyto slečny:

Aktuální obrázek dne 24.3. 2007!

24. března 2007 v 7:00 | katy |  Obrázky dnů
Dnešní místo si vybojoval tento unavený hrošík:

Důležitá zpráva pro návštěvníky!!!!!!!!!

23. března 2007 v 22:53 | katy |  Aktuální články
Milí návštěvníci,
rozhadla jsem se, že vám sem na moje stránky přidám jednou za týden recept na: různá jídla, polévky, dorty, zákusky...a jiné. Recept bude obsahovat: postup, ingredience, a moje rady, protože ty recepty budou z mojí kuchařky. Moje recepty bude vždy doprovázet Líza, to je tento had:
Líza bude oddělovat části receptu jako jsou například: ingredience, postup...atd. Recepty se na mojí stránce se budou objevovat vždy v pondělí, to proto, aby jste přípravu danného pokrmu měli celý týden. A to z toho důvodu, že to bude zároveň soutěž, které se může zůčastnit každý. Soutěž spočívá v tom, že vy si danný recept přečtete v případě opíšete a uděláte danný pokrm přesně podle receptu a hotový ho nakonec vyfotíte a pošlete mi fotografii i se svým komentářem například: jak vám chutnalo...atd. Své fotografie a komentáře mi posílejte na adresu: katrin5@email.cz. Ohodnotím každý váš výtvor. Práce, které mi pošlete vystavím na svém blogu. První recept se na mých stránkách objeví už v pondělí 26.3. 2007 ve 12:00. Najdete ho v rubrice recepty. Najdete ji hned pod rubrikou starší články.
Tak se těšte na pondělí, čeká vás váš první recept s názvem : Jarní ovocný koláč.
Vaše katy

Aktuální článek dne 23.3. 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!FinalistkyMiss ČR se sešly v botanické zahradě

23. března 2007 v 13:42 | katy |  Aktuální články

FinalistkyMiss ČR se sešly v botanické

zahradě

Praha - Finalistky soutěže krásy Miss ČR 2007 čekala po návratu ze soustředění v Egyptě první významná událost - miss prvního jarního dne. V pražské botanické zahradě Na Slupi zvolili předevčírem novináři za nejsympatičtější osmnáctiletou studentku Šárku Cojocarovou. Dívka se světle hnědými loknami si však na základě tohoto úspěchu nedělá přímé naděje na
celkové vítězství. "Finále už bude na porotě, a ta může mít jiný názor. Předevčerejší malý titul mě ale potěšil. Bylo to příjemné, ale další klání to asi neovlivní," říká. Finále Miss ČR se uskuteční v sobotu 14. dubna v brněnském Bobycentru.

Aktuální článek dne 23.3. 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!Pán prstenů se dvakrát dere do českých uší

23. března 2007 v 13:28 | katy |  Aktuální články

Pán prstenů se dvakrát dere do českých uší

Pán prstenů: Společenstvo prstenu
Dvě různé hlasové verze slavného románu Pán prstenů se ucházejí o přízeň posluchačů. Po Dlouhého četbě vznikla i rozhlasová adaptace, v níž účinkuje hned 64 slovenských herců.
Osmnáctidílnou dramatizaci, kterou od 19. března do 9. dubna bude denně vysílat Český rozhlas na stanici Praha vždy v 19:05, zpracovává obsah všech tří dílů slavné trilogie J.R.R. Tolkiena.
Úkolu zpracovat spletitý fantasy příběh do rozhlasové podoby se ujal uznávaný dramatik Viliam Klimáček. Režie se chopil Jaro Rihák, který přizval zvučná herecká jména, mezi nimiž nechybí Marián Labuda, Milan Lasica, Julius Satinský, Ladislav Chudík či Martin Huba. Soňa Norisová pak nazpívala píseň provázející celý seriál.
"Trochu jsme se svezli na vlně mediálního zájmu, který vyvolal film Pán prstenů," přiznává Rihák, podle něhož se ovšem rozhlasová verze značně liší od filmů Petera Jacksona. Hlavním hrdinou slovenské nahrávky je totiž hobit Bilbo, kterému hlas propůjčil Marián Labuda.
"Mohl jsem zde uplatnit všechno dobré, co jsem se za šedesát let naučil," řekl populární herec, kterému se na postavě Bilba zamlouval hlavně patos. "Když se vytrácí z našeho života, je to chyba. Je mi také sympatické, že Bilbo je malý, a tudíž má motivaci."
Komu se nechce nebo nemůže poslouchat rádio, má možnost opatřit si tuzemskou verzi Pána prstenů, kterou vydává Supraphon.
Zatím vyšly dva díly - Společenstvo prstenu a Dvě věže, poslední 3CD Návrat krále se objeví během letošního roku. Celou knihu vypráví jediný člověk, herec Michal Dlouhý.
"Vzhledem k tomu, že jsem těžký dyslektik, nejtěžší vůbec bylo přečíst texty tak, aby byly srozumitelný pro vás," přiznal Dlouhý, s čím se při práci ve studiu nejvíc potýká.
Trilogie Johna Ronalda Reuela Tolkiena Pán prstenů, která rozvíjí příběh knihy Hobit z roku 1937, fascinuje čtenáře již od padesátých let minulého století, kdy vznikla.

Aktuální článek dne 23.3. 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!Pán prsteňov je spíš pro dospělé než pro děti.

23. března 2007 v 13:21 | katy |  Aktuální články

Pán prsteňov je spíš pro dospělé než pro děti

Pán prstenů - Glum
Slovenská rozhlasová dramatizace Pána prstenů je podle prvních epizod zdařilá. Ovšem způsob, jak ji dětem servíruje Český rozhlas, trochu pokulhává.
Pána prsteňov, jak zní slovenský název slavné trilogie, připravil pro rozhlas Viliam Klimáček, který potvrdil pověst jednoho z nejlepších současných slovenských dramatiků.
Knihy J.R.R. Tolkiena zpracoval citlivě, s důrazem na důležité informace posunující děj. Nechybí ani humor, který hutný děj opusu odlehčí.
Chytrá je role Bilba, který plní roli průvodce. U zvukové dramatizace díla jako Pán prstenů je vypravěčská berlička nutná, a Marián Labuda se navíc postavy zhostil s očividnou chutí.
Herecké obsazení je další devízou slovenské dramatizace. Martin Huba dal svým hlubokým hlasem Gandalfovi jak sílu hodnou mocného mága, tak dobrotu a nadhled oddaného přítele hlavních hrdinů. I Dušan Cinkota jako Frodo působí přesvědčivě, stejně jako jeho kumpáni namluvení triem Stano Dančiak, Robert Roth a Miro Noga.
V dalších rolích se režisér Jaro Rihák spolehl na zkušené herecké bardy, a těžko něco vyčítat třeba Milanu Lasicovi, Andreji Hrycovi či Ladislavu Chudíkovi. Rihák šikovně pracuje s hudebním a zvukovým materálem a výsledkem je svižné a řemeslně vynikající vyprávění.

Slovenskou osmnáctidílnou úpravu Pána prstenů uvádí Český rozhlas 2 Praha od 19. března v rámci každovečerního bloku pro děti a mládež Domino. Pro pozorného dospělého posluchače je to zážitek. Adaptace nechává dost prostoru pro imaginaci a disponuje i řadou slovních hříček, které jsou naopak pro dětské vnímání těžko pochopitelné.
Děti může pobavit prvotní špičkování Froda a jeho kumpánů, a časem se mohou i bát, když příběh začne nabírat temnější obrysy. Ovšem podle reakcí na první odvysílané epizody se ukazuje, že původní záměr přitáhnout k přijímačům hlavně nezletilé publikum může zůstat nenaplněn.
Redaktor iDNES.cz posadil k rádiu své syny ve věku osmi a třinácti let. Staršího adaptace bavila a těšil se na další pokračování, ovšem zároveň podotkl, že kdyby neznal filmy Petera Jacksona, asi by ho poslech rádia nebavil. Mladší syn vzdal poslech po deseti minutách, protože nerozuměl slovenštině, a to i navzdory vtipnému "slovníčku" před každým dílem, který namluvil Meky Žbirka.
Za další nevýhodu lze označit délku vyprávění; každá část se blíží ke čtyřiceti minutám, což je i pro dospělého docela dlouhá doba na soustředění.
Opravdu nešťastně se pak jeví uspořádání celého programového bloku, během kterého je Pán prstenů uváděn. Anonce, že každý den v 19 hodin bude uveden nový díl, je totiž zavádějící. V úvodu na posluchače čeká blok hudby, vyprávění a rozhovorů, které dráždí délkou dvaceti minut.
Těžko říci, jestli se jedná o snahu posluchače napínat a zabránit mu po půl osmé vypnout přijímač a pustit si televizní zpravodajství. Každopádně mladší posluchači během úvodní dvacetiminutovky snadno ztratí pozornost a dospělý se naštve, že příběh, kvůli kterému tráví chvíli u rádia, je uměle oddalován.
Informace jako údaje z Tolkienova života a díla či rozhovor s Rihákem sice působí zajímavě a jsou přínosné nejen pro spisovatelovy vyznavače, ale působí "bonusově". Proto by bylo lepší zařadit je až za jednotlivé díly - ať poslouchá jen ten, kdo o ně opravdu stojí.

Aktuální obrázek dne 23.3. 2007!

23. března 2007 v 12:38 Obrázky dnů
Dnešní obrázek dne je tato šavlozubá kočička:

Aktuální obrázek dne 22.3. 2007

22. března 2007 v 13:48 | katy |  Aktuální články
Dnešní obrázek dne je:

4. Aktuální článek dne 22.3. 2007!!! Křivoklát se otvírá!!!!

22. března 2007 v 11:42 | katy |  Aktuální články
Křivoklát se otvírá,
chystá jarmark i divadlo
Stejně jako většina hradů a zámků v České republice také středočeský Křivoklát své brány otevře na apríla. A hned týden nato jeho vedení připravilo první akci: Hradní Velikonoce. Připravený je (od 7. do 9. dubna) velikonoční jarmark, koncerty, mše a divadelní představení. V průběhu roku se zájemci mohou těšit ještě na Léto na Kři-voklátě - festival koncertů, divadelních představení a výstav v období od července do srpna, Křivořezání aneb 12. ročník řezbářského sympozia, Křivoklátské panování, Křivoklání - rytířská utkání, trhy, řemesla, divadelní a taneční vystoupení nebo
například Advent na Křivoklátě. Křivoklát je jedním z nejstarších a nejslavnějších hradů českých knížat a králů, jehož počátky sahají do 12. století. Vidět v něm můžete například knihovnu obsahující na dvaapadesát tisíc svazků knih, proslulou mučírnu s mučícími nástroji nebo monumentální věž s loveckými sbírkami. Hrad bude v dubnu otevřený od devíti do čtyř hodin odpoledne, a to denně mimo pondělí.Cena vstupného na základní prohlídkovou trasu je sto korun, rodinné vstupné pak činí dvě stě čtyřicet korun.
Další fotografie naleznete v rubrice fotogalerie křivoklátu,která je umístěná pod rubrikou aktuální články.Děkuji,že na moje stránky chodíte vaše katy.
Více na:
www.krivoklat.cz. lin