CULLEN rodina KLUB --->zde
Březen 2007

3. Aktuální článek dne22.3. 2007!!!!!Koněpruské jeskyně: už za devět dní!!!

22. března 2007 v 10:59 | katy |  Aktuální články
Koněpruské jeskyně: už za devět dní
Za devět dní, v sobotu 31. března, se letos poprvé otevřou Koněpruské jeskyně v Českém Krasu. Návštěvníkům nabízejí asi hodinovou prohlídku dvou jeskynních pater, která vznikla činností vody ve vápencích starých zhruba 400 milionů let. Trasa je poměrně fyzicky náročná: v jeskyních je celkem pět set schodů včetně točitého schodiště s třiaosmdesáti schody. Je na ní ovšem také osm zastávek, takže návštěvníci zdolávají schody po částech. Počítejte i s tím, že vstupenky do jeskyně jsou vydávány na určitý čas. Při větší návštěvnosti se prodávají až na několik výprav dopředu. Jeskyně jsou od dubna do října otevřeny denně včetně všech svátků. V dubnu, květnu, červnu a září je otevírací doba od osmi do šestnácti hodin, během letních prázdnin do sedmnácti hodin, v říjnu se však zavírají již ve tři hodiny odpoledne. Vstupné je sto korun, děti do patnácti let a studenti zaplatí padesátikorunu. Jeskyně leží zhruba třicet kilometrů od Prahy. Nedaleko je město Beroun, kterým prochází dálnice D5 z Prahy do Plzně, můžete sem dojet také vlakem nebo autobusem. O víkendech a svátcích jezdí přímo až k jeskyním autobus z Berounského vlakového nádraží.
Další fotografie naleznete v rubrice fotogalerie koněpruských jeskyních hned pod rubrikou aktualní články a fotogalerie křivoklátu.

2. Aktualí článek dne 22.3. 2007!!! Keukenhof a sýry.

22. března 2007 v 10:38 | katy |  Aktuální články
Keukenhof a sýry
množství tematických akcí, výstav a seminářů. Přehlídka tulipánů začíná dnes
Keukenhof - největší květinový park světa leží mezi Amsterdamem a Den Haagem města Lisse. A tradičně nabídne sedm milionů tulipánů na jednom místě.Letos otevírá svoje brány už dnes - 22. března. Podívaná potrvá do 20. května.
I n
a cestu:
Otevírací doba: denně odosmi do devatenácti třiceti hodin
Vstupné: základní vstupné třináct euro, důchodci starší pětašedesáti let dvanáct euro a děti od čtyř do jedenácti let šest euro
Web: www.keukenhof.nl
Adresa: Stationsweg 166a,
2161AM Lisse, Nizozemí
telefon: 0031 252 465 564
Alida Hoeve: ráj holandských sýrů
Slyšet rodilého Holanďana vyprávět o výrobě sýru, národních tradicích i rodinných re-cepturách je určitě zážitek. Slyšet ho vyprávět přímo v češtině pak trochu i zábava.Obojí můžete zažít na sýrové farmě Alida Hoeve u vesničky Volendam. Jejímajitelé provázejí skupinky zájemců a s odborným výkladem i ochutnávkou vysvětlují tradiční rodinnou výrobu tvrdých sýrů. Ty je možné i zakoupit. Více:www.henriwillig.com/Alidahoeve.htm;jsessionid

Aktuální článek dne 22.3. 2007!!!! Jarní Holandsko: Rotterdam

22. března 2007 v 10:19 | katy |  Aktuální články
Jarní Holandsko: Rotterdam i
Největší přístav Evropy byl vyhlášen městem architektury roku 2007 a nabízí velké
Můžete se kochat miliony tulipánů, ochutnávat sýry, donekonečna obdivovat Amsterodam, Haag nebo Rotterdam, město roku 2007, či zajet do provincie Frieslan, kde žije tolik krav jako lidí. Jarní Holandsko nabídne každému něco.Tradičním důvodem, proč byste měli jet do Holandska na jaře, je záplava tulipánů. Najdete je doslova všude. Barevné, velké, trpasličí, úzké, špičaté -takové jaké chcete.Koncentrace cibulovinOvšem největší počet tulipá- nů na jednom místě - zhruba sedm milionů - slibuje květinový park Keukenhof. Rok co rok nabízí také umělecké výstavy, hudební projekce, největší pří- rodní bludiště, obrovskou kon- centraci vůní a barev i atmosféru moře.Město rokuNaopak přístavní atmosférou a jistou industriálností nebo mo- dernou zkombinovanou s historií vás zaujme Rotterdam. A navíc - letos byl Rotterdam vyhlášen městem roku 2007 s hlavním tématem: architektura. Po celý rok tak bude v Rotterdamu nespočet událostí a výstav souvisejících právě s tímto tématem. Tak například od 26. května do 2. zářímůžete navštívit výstavu věnovanou věhlasnému švýcarskému architektovi dvacátého století Corbusierovi. Najdete ji na adrese NAI -Nederlands Architectuurinstituut, Museumpark 25. Více na:www.rotterdam2007.nl
Moderna po válceArchitekturu můžete ovšem obdivovat přímo v ulicích. Největší přístav Evropy byl na konci druhé války z velké části vybombardován. Město však z tragédie vytěžilo jediné mož-
né - prostor využilo k výstavbě
mnoha moderních staveb. Většinou jde o výškové budovy, jež se liší od běžných holandských nízkých cihlových domů. Za prohlídku stojí i známý přístavní komplex Europort, který je největší na světě. V centru Rotterdamu narazíte na Námoř ní muzeum, dokumentující historii přístavu a stavbu lodí. Navštívit byste měli sto osmdesát pět metrů vysokou vyhlídkovou věž Euromast. Zdejší rychlovýtah jezdí totiž až na vrchol věže nebo do restaurace Panorama, nacházející se ve výšce 100 metrů. Populární je rovněž Erasmův most - moderní mostspojující severní a jižní Rotterdam. Je to sice typická atrakce Rotterdamu, ale rozhodně stojí za to.

Aktuální článek dne 21.3. !!! Johnny Depp už zvedá kotvy. S Keithem Richardsem.

21. března 2007 v 12:35 | katy |  Aktuální články

Johnny Depp už zvedá kotvy. S Keithem Richardsem

New York - Jack Sparrow se už chystá na poslední plavbu a tvůrci začínají dávkovat fanouškům informace. Začali ovšem tím, co je nepřekvapí.
Třetí díl Pirátů z Karibiku s podtitulem Na konci světa bude mít premiéru 25. května, v českých kinech by se měl objevit týden nato. První trailer s ukázkami filmu, který je předurčen k tomu, aby byl jedním z nejúspěšnějších filmů letošního roku, právě uvádí americká televize ABC.
Ačkoli svérázného Jacka Sparrowa v podání Johnnyho Deppa spolkla na konci předcházejícího dílu s názvem Truhla mrtvého muže mořská příšera Kraken, podaří se ho jeho přátelům vysvobodit ze záhrobí. Očekávání příznivců se nyní soustředí na to, jak se to podaří.
"Jako vždy má na té ztřeštěnosti Jack vlastní podíl," říká tajemně režisér Gore Verbinski. "Je zajímavé, co s ním udělá osamělé uvěznění. Jestliže byl jeho mozek předtím vysušený sluncem, teď je vymražený."
V příběhu spojí síly Jackův romantický rival Will Turner, kterého hraje opět Orlando Bloom, a jeho družka Elizabeth Swannová (Keira Knightleyová) se zlým kapitánem Barbossou, překvapivě obživlým na konci druhého dílu.
Dobrodružná cesta zavede diváky do Šanghaje 18. století, aby hrdinové zachránili vzácné mapy od čínského pirátského velitele Sao Fenga. Mapy vedou na konec světa, kde se lodi řítí do podsvětí.
Will, který je podle svého představitele Orlanda Blooma "příliš dobrý na to, aby to byla pravda", má ale tentokrát poněkud vychytralé motivy. "Otázka je, proč potřebujeme Jacka Sparrowa zpět? Odpověď se ukáže právě v tomto dílu," říká Bloom.
Postavě prý "trochu temnější" charakter podle něho prospívá. "Je hodný, ale chce být špatný," přiznává.
Podobný osud postihne i další hrdiny. "Je tam zrada na zradu," upozorňuje Verbinski. "Shromáždění pirátských velitelů je jako špatné rodinné setkání, kde chce každý s každým vyjít. Je to jako akvárium plné žraloků," popisuje jednu ze scén.
Nově se projeví například i čarodějnice Tia Dalma (Naomie Harrisová), která nakonec opustí svůj močál, aby vyjevila svou vlastní záhadu.
Až do premiéry má být střeženým tajemstvím, jak se ve filmu objeví kytarista skupiny Rolling Stones Keith Richards, který byl Deppovi pro postavu kapitána Sparrowa vzorem. Ze řady víceméně veřejných náznaků ovšem jasně vyplývá, že si zahraje Jackova otce.
Nikdo nepochybuje, že třetí pokračování půjde ve šlépějích druhého dílu, který řadu pobil rekordů. Během premiérového víkendu ve Spojený státech překonal rekord v návštěvnosti kin a stal se finančně vůbec nejúspěšnějším snímkem loňského roku.

Změny roku 2007!!!

21. března 2007 v 12:21 | katy |  Aktuální články
Milí návštěvníci,
připravila jsem pro vás změny roku 2007. Sama vím, že už nový rok začal, ale vše se dá napravit. Na mém blogu přibyly další rubriky a to:
Alexis Bledel, Catrina Zeta-Jones, Christina Aguliera, Jason Isaacs, Jeniffer Anistons, Johnny Depp, Julie Roberts, Katie Leung, Keira Khingtley, Kristin Kreuk , Lauren Graham, Maggie Smith, Miranda Jane Richrdson , Olsenky, Remus Lupin, Ruprt Grint, Shakira
Ukaždé z osobností najdete:-životopis
-fotogalerii
Uněkterých znich budou i jiné informace. Samozřejmě budu časem dopnovat k různým z nich fotografie a jiné informace. Doporučovala bych vám se také podívat do rubriky aktuální články, jelikož tam budu ukládat každý den jeden až pět článků, které se dějou právě v tu chvíli ve světě.A také jsem pro vás připravila fotografie dne takže každý den tu bude fotografie dne. Například dnešní a včerejší článek se týká Emmy Watson, která nepodepsala smlouvu na šestý a sedmý film pokračování Potterovi série. Dále budu psát články, které se třeba nebudou týkat Emmy Watson, ale například pirátů z karibiku a jiných.
Děkuji vám, že chodíte na moje články a potřebné informace jako je třeba tato si čtete.
Spozdravem vaše Katy.

Kristin Kreuk-Životopis

21. března 2007 v 11:10 | katy |  životopisy

Kristin Kreuk-Životopis

jméno: Kristin Laura Kreuk
datum narození: 30.12. 1982
místo narození: Vancover, Kanada
zajímavost: její otec je Holanďan, její matka je indonéská Číňanka
znamení: kozoroh
barva vlasů: černohnědá
barva očí: hnědá


Aktuální článek dne 21.3.!!!!!!!!Hermiona skončila?

21. března 2007 v 10:45 | katy |  Aktuální články

Hermiona skončila?

Končím! Toto jediné slovo uvrhlo do paniky miliony fanoušků filmů o Harrym Potterovi po celém světě.
Představitelka krásné Hermiony, britská herečka Emma Watson (16), odmítla hrát v chystaném šestém pokračování. Nezviklala ji ani nabídka 84 milionů korun. Filmaři slibují: Přesvědčíme ji!
Emma si prožila šok, když do školy, kde studuje, vnikl fanoušek filmů o Potterovi a doslova se na ni vrhl. Od té doby musí Emmu všude doprovázet bodyguard. Ale tato daň popularitě není jediný důvod pro její rozhodnutí.
"Má plné zuby být známá navždy jako ´Ta holka z Harryho Pottera´. Unavuje ji to," uvedl britský herec Rupert Grint (18), který hraje ve filmech jejího kamaráda Rona Weasleyho. On, stejně jako představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe (17), v dalších dílech hrát budou.
Natáčení šestého dílu s názvem "Harry Potter a princ dvojí krve" mělo přitom začít během několika měsíců. "S Emmou se já a Daniel vídáme jen při natáčení. Neměli jsme zatím šanci jí to rozmlouvat," dodal Grint.
Filmová společnost Warner Brothers však již potvrdila, že Emma nepodepsala smlouvu pro poslední dva díly, ačkoliv jí nabídla za oba filmy celkem 170 milionů korun. "Slibujeme, že se nakonec v posledních dílech objeví," tvrdí firma. Pokud by Emma nereagovala ani na nabídku 170 milionů korun, naposledy se jako Hermiona objeví v pátém díle "Harry Potter a Fénixův řád".

johny depp životopis............

20. března 2007 v 22:26 | katy |  životopisy

Johnny Depp

Herec
Datum narození:09.06.1963
Místo narození:Owensboro, Kentucky, USA
Znamení: Blíženci
Životopis:Jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.

S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a v současné době natáčí již třetí pokračování Pirátů z Karibiku.

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze.

Julie Robertson životopis

20. března 2007 v 22:13 | katy |  životopisy
Životopis:
Julia Fiona Roberts spatřila poprvé světlo světa 28. října roku 1967. Dětství prožila v malém městě Smyrna v Georgii (USA) se svou matkou Betty-Lou, která působila jako herečka a pracovnice v církvi zatímco její otec Walter pracoval jako prodejce vysavačů, spisovatel a herec. Julia má dva starší sourozence - bratra Erica a sestru Lisu.

Julia nezažila příliš šťastné dětství. Ve čtyřech letech se jí rozvedli rodiče kvůli finančním potížím. Betty-Lou zůstala ve Smyrně s dvěma dcerami, kdežto Walter se společně se šestnáctiletým Ericem odstěhoval do Atlanty, kde po 6 letech zemřel na rakovinu. Kvůli silným brýlím a velké puse narážela často ve škole na posměšky od svých spolužáků. Později se ovšem rozhodla vzít svůj vzhled do vlastních rukou. Využila své velké pusy, ze které vytvořila "obchodní značku", sundala brýle, místo nichž začala používat kontaktní čočky, které ještě více zvýrazňovaly její kaštanové oči, a v neposlední řadě využila své vyšší postavy.

Jako malá holka si dlouho přála stát se veterinářkou a neměla ambice stát se herečkou. To se změnilo po dokončení Campbell High School ve Smyrně. Tehdy se Julia rozhodla spojit se svou setrou a bratrem v New Yorku, kde společně navštěvovali divadelní školu. Mezitím pracovala jako prodavačka obuvi. Zanedlouho podepsala smlouvu s modelingovou agenturou "Click", pro kterou pracovala do doby, kdy jí její bratr, který již působil ve filmovém průmyslu, přihrál její první roli ve filmu "Blood Red". Film nebyl zrovna úspěšný, ale díky němu se dostala do Hollywoodu. Ještě před tím si zahrála ve dvou televizních filmech. V roce 1988 si zahrála číšnici ve filmu "Mystic Pizza" a vedlejší roli ve filmu "Satisfaction" společně s Liamem Nelsonem. O rok později (1989) si zahrála ve filmu "Steel Magnolias" ( Ocelová magnólie ) společně se svým tehdejším snoubencem Dylanem McDermottem. Za roli v tomto filmu byla také poprvé nominovaná na Oscara, kterého ovšem získala o 12 let později.

V roce 1990, po natočení romantického filmu " Pretty Woman ", se z Julie stala herecká superstar a téměř přes noc se stala nejžádanější herečkou Hollywoodu. Noviny o ní psaly každý den a lidé po celém světě o ní mluvili. Najednou nemohla opustit svůj dům aniž by ji na každém kroku nedoprovázela ochranka před hordou reportérů a fotografů. Tato doba byla pro ní trpkou zkouškou, začala velmi hubnout a začalo se mluvit o její závislosti na drogách, či o její anorexii, což se nakonec nepotvrdilo.

Záchrana přišla po té, kdy se téhož roku setkala ve filmu "Flatliners" ( Hráči se smrtí ) s hercem Kieferem Sutherlandem. Kiefer opustil svojí ženu a děti a přestěhoval se k Julii. Vztah a zároveň skandál roku začal. V srpnu roku 1990 Julia a Kiefer oznámili svoje zasnoubení a v říjnu si Julia nechala k narozeninám na levé rameno vytetovat čínský symbol věčné lásky.

Jejich svatba byla naplánovaná na 14. června roku 1991, avšak sen se rozpadl po té, co se Julia dozvěděla o Kieferově vztahu se striptérkou Mandou Rice. Následně se Kiefer nechal slyšet, že sex s Julii byl jako spaní s mrtvolou. Julia zrušila svatbu, psychicky se zhroutila a musela být převezena do nemocnice. O pár dní později Julia utekla pryč před novináři do Irska s Kieferovým nejlepším přítelem Jasonem Patrickem a zlí jazykové spekulovali o plánované svatbě v Irsku. Mezitím se v kinech objevil úspěšný film " Sleeping with the enemy " (Noci s nepřítelem) . Po krátké době se Julia s Jasonem rozešli kvůli jeho nekončící vášni v pití piva. V této době se opět objevily zvěsti o Juliině závislosti na drogách.

Po úspěchu filmů jako "Sleeping with the enemy", "Dying Young" (Zemřít mladý) či "Hook" (1991) se Julia rozhodla vzít si od filmování delší přestávku. Během této pauzy strávila hodně času s Danielem Day -Lewisem. Na dva dlouhé roky Julia téměř zcela zmizela z pláten kin, kromě ne zrovna úspěšného filmu " The Player" (Hráč) z roku 1992. Najednou začali všichni spekulovat o návratu Pretty Women na filmové nebe. Okázalý návrat uskutečnila v roce 1993 v thrilleru " The Pelican Brief " (Případ Pelikán) na motivy knihy stejného názvu od Johna Grishama. Tvrdilo se, že John napsal knihu přímo pro Julii jako hlavní hrdinku, která ztvárnila studentku Darby Shaw . Po té ovšem natočila dosti nepovedené filmy jako " I love trouble " (Zbožňuju trable) nebo " Pret-a-Porter" .

V červnu roku 1993 se Julia poprvé provdala. Šťastný muž byl o deset let starší country zpěvák Lyle Lovett . Po několika týdenní známosti se objevili v kostele, kde vyslovili své "ano". Svatba přišla a zase odešla dříve než se začalo mluvit o rozvodu a děti, které by zachránily manželství a které si velmi přáli, nepřišly. V březnu roku 1995 pár oznámil, že se v dobrém rozešli. Rozvedli se po 21 měsících manželství, ale zůstali dobrými přáteli. Po té se začalo spekulovat o mnoha partnerech, kteří se objevovali po boku Julie - nejčastěji byli zmiňováni např.: Jason Patrick, Ethan Hawke, Richard Gere, či Matthew Perry ze sitcomu "Přátelé". Julia pokračovala v natáčení filmů jako " Something to talk about " (Síla lásky) , "Mary Reilly" a "Michael Collins". V této době se začalo povídat, že konec Juliiny kariéry je za dveřmi, její filmy nedosahovaly úspěchů jako v minulosti a začala se ztrácet ze stránek časopisů a médií. Také se objevovaly diskuze o následovnicích Julie, mezi kandidátkami byly například: Sandra Bullock, Julia Ormond nebo Julianne Moore. Ale Julia se vrátila s hlavou vzhůru, jak u ní bylo ostatně zvykem. V roce 1997 natočila úspěšný film " Conspiracy Theory " (Spiknutí) s Melem Gibsonem a velký hit " My Best Friend's Wedding " (Svatba mého nejlepšího přítele) .

Na konci 20. století byla pracovně velmi vytížená. Ve vánočním čase roku 1998 se objevil na plátnech kin film "Stepmom" (Druhá nebo první) a v létě roku 1999 do kin přišly dva filmy - "Notting Hill" a "Runaway Bride" (Nevěsta na útěku) . V prvním zmiňovaném si zahrála filmovou hvězdu Annu Scottovou, která se zamilovala do prodejce knih Hugha Granta a ve filmu "Runaway Bride" si Julia opět zahrála po boku Richarda Gera, a to poprvé od filmu "Pretty Woman". V roce 2000 měl v kinech premiéru film, který vznikl podle skutečné události - "Erin Brockovich", kde si zahrála sekretářku, která objeví ekologický skandál. Následně po premiéře se o Julii začalo mluvit jako o hlavní favoritce na držitelku Oscara. Její vysněný den přišel 25. března roku 2001, kdy se Julia poprvé v životě dočkala nejcennější ceny ve filmovém průmyslu. Tento film jí také vynesl post nejlépe placené herečky v Hollywoodu (20 miliónů USD) , který drží dodnes, i když už za film (Mona Lisa Smiles).

V tomto roce (2001) měly v kinech také premiéru 3 filmy: v březnu "The Mexican" ( Mexičan ) s Bradem Pittem, "America's Sweethearts" (Zlatíčka pro každého) přišel následně v červnu a ve vánočním čase to byl remake filmu "Ocean's Eleven" (Dannyho parťáci) . V tomto filmu si zahrála mezi jinými s Bradem Pittem & Georgem Clooneym. Tento film byl ve státech velkým hitem a na rok 2004 se plánuje natočení pokračování (Ocean's 12) . Rok 2001 nebyl pro Julii pouze radostný. V červnu Julia oznámila rozchod s přítelem Benjaminem Brattem po téměř 4letém vztahu. O rok později (4.7.2002) se ovšem provdala za kameramana Danny Modera, který byl ještě měsíc před svatbou ženatý. Rozešli se v dobrém a o svém vztahu k Benjaminovi Julia říká stále jen to nejlepší. V roce 2003 natočila dva filmy ve vedlejších rolích - "Full frontal" (Hollywood, Hollywood) a "Confessions of a dangerous mind" ( Milujte svého zabijáka ). I když první nesklidil velký úspěch, tak druhý přitáhl mnoho diváků. Na konci roku 2003 natočila film "Mona Lisa Smiles", který ovšem v USA příliš nesplnil očekávání.


angelina joe

20. března 2007 v 21:45 | Mrs.K@TrIn |  starší články

Jeniffer Aniston-životopis

20. března 2007 v 16:25 | katy |  životopisy

Jeniffer Aniston

Jennifer Aniston je dcera herce Johna Anistona (hvězda NBC televizního seriálu Tak jde čas "Days of Our Lives") a matky herečky/modelky. Jennifer vyrůstala v prostředí filmového podnikání. Je řeckého původu a rok svého dětství strávila právě v Řecku spolu se svými rodiči. Když však její otec dostal roli v sérii Love of Life, celá rodina přemístila do New Yorku (V době kdy ji bylo 9 let). Ve věku jedenácti let začala navštěvovat divadelní klub Rudolf Steiner School, kde se věnovala také kreslení. Její zkušenost z Rudolf Steiner School jí umožnila objevit spalující vášeň pro svět umění, kde záhy prokázala své kvality. Pár jejich maleb bylo dokonce vystaveno v prestižním newyorském Metropolitan Museum of Art (Metropolitní Muzeum Umění).

Svou hereckou kariéru započala na newyorské škole High School of the Performing Arts, kde promovala v roce 1987. Po jejím dokončení v roce 1987 vytvořila několik vynikajících divadelních rolí ve hrách jako "For Dear Life" v Public Theatre nebo v "Dancing on Checker's Grave". Jejím televizním debutem se stala TV serie "Molloy", a poté následovaly další jako "Ferris Bueller", "The Edge" a "Muddling Through", "Herman's Head", "Quantum Leap" a "Burke's Law". Také si zahrála ve filmu s keltskou tématikou "Leprechaun" (1993), ale film byl naprostý propadák.

Role upovídané Rachel Green v televizním seriálu Přátelé "Friends", kde měla původně hrát roli Moniky ji vynesla dvě nominace na Emmy v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli a čtyři People's Choice Awards v kategorii Nejlepší herečka v komedii. Byla rovněž nominována na Zlatý globus v kategoriích Nejlepší herečka ve vedlejší roli v komedii, dramatu nebo minisérii. Svou první Emmy získala v roce 2002 v kategorii Nejlepší herečka v komediální sérii, o rok později v té samé kategorii získala nominaci na Zlatý globus a letos nominaci na cenu Emmy. Z Jennifer se najednou od roku 1994, kdy přišla první série Přátel stala hvězda a sex symbol. Její charakteristický účes inspiroval hodně žen po celém světě. Bylo natočeno již mnoho serií a všechny obletěly svět s velkým úspěchem. Po boku Jennifer se v Přátelých objevili Courteney Cox-Arquette, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer a Lisa Kudrow.

S Anistoninou nenadálou slávou přišly filmové nabídky. Nejprve vytvořila menší role v produkci Edwarda Burnse v romantické komedii Ona, jedině ona "She's the One" (1996) po boku Cameron Diaz. Hlavní role pak ztvárnila v romantické komedii Perfektní záskok "Picture Perfect" (1997).

Po boku Bena Stillera si zahrála ve filmu Riskni to s Polly (2004). Zahrála si také v komediálním hitu Toma Shadyaca Božský Bruce (2003) s Jimem Carreym a Morganem Freemanem a kritiky ceněném snímku Miguela Artety Hodná holka (2002) s Jakem Gyllenhaalem, Johnem C. Reillym a Zooey Deschanel. Tato role jí vynesla nominaci na Independent Spirit Award a film jako takový byl v roce 2002 velmi vysoko ceněn kritiky festivalu Sundance.

Mezi její další filmy patří např Rocker (režie Stephen Herek, 2001) s Markem Wahlbergem, Perfektní záskok Glenna Gordona Carona s Kevinem Baconem a Olympií Dukakis, kritiky ceněný film Objekt mé touhy s Paulem Ruddem. Ve filmu Co je šeptem..., ztvárnila roli Sarah Huttinger, která se začne shánět po filmu Absolvent z roku 1967, protože pojme podezření, že její rodina mohla být pro tento příběh inspirací. Babička Katharine by byla onou svůdkyní z filmu a její vlastní matka dívkou, která utekla s tajemným mladíkem, po jehož totožnosti začne Sarah pátrat. Zahrála si zde s Kevinem Costnerem a Shirley MacLaine.

V roce 2005 si zahrála po boku Clive Owena hlavní roli ve filmu Hra s nevěrou (režie Mikael Håfström), kde se objevila jako šarmantní, krásná a svůdná Lucinda Harris, kterou sama Aniston označuje za zajímavou, ale zmučenou ženu. Po boku Vince Vaughna ztvárnila na jaře 2006 roli v romantické komedie The Break Up.

Dokonce se objevila v reklamě na mléko společně s Lisou Kudrow , v instruktážním videu k Win95 s Matthewem Perrym a na CD-ROM režírovaném Stevenem Spilbergem. Co se osobního života týče údajně prý také chodila se všemi třemi mužskými představiteli z "Přátel". V současnosti žije v Los Angeles.

Christina Aguilera-životopis

20. března 2007 v 16:24 | katy |  životopisy

Christina Aguilera

Počátek svojí kariéry nastal v deseti letech, když Aguilera zpívala státní hymnu pro Pittsburgh Steelers, a ve 12-14 letech se objevovala v Mickey Mouse Clubu bok po boku dalších budoucích hvězd jako Britney Spears, J.C. a Justina z 'N Sync. Společnost Walta Disneyho natáčela celovečerní snímek Mulan a usilovně hledala interpretku výrazného hlasu, která by nazpívala úvodní skladbu Reflection. po dlouhém a náročném konkurzu padla volba jednoznačně na tehdy právě začínající zpěvačku Christinu. Bylo to vůbec poprvé, kdy společnost svěřila roli dosud neznámému hlasu i jménu. Posléze však všichni s úžasem zjistili, že jejich rozhodnutí bylo více než správné.

Nedlouho poté půvabná blondýnka získala nahrávací smlouvu a konečně vydala své debutové album. Prvním velkým hitem se stala skladba "Genie
In A Bottle". V současné době je považována za největší konkurentku Britney Spears a velmi často je s ní srovnávána.

Catherine Zeta-Jones-životopis

20. března 2007 v 16:23 | katy |  životopisy

Catherine Zeta-Jones

Jediná dcera (má ještě dva bratry) matky, která pochází z Irska a otce, který pochází z Walesu. Catherine si svoje jméno doplnila o pomlčku (Zeta-Jones) , aby vypadalo více profesionálně a mohla začít svoji kariéru. Tu začala ve velmi brzkém věku, již v 11 letech hrála v Londýně. Ve čtrnácti vytvořila roli Talullah v divadelní hře Bugsy Malone ( Jodie Fosterová předtím ztvárnila tuto roli ve filmové verzi v roce 1976). Jako hvězda formace Monkees, Mickey Dolenz, vystupovala po celé Británii.

V 15-ti letech se odstěhovala z Walesu přímo do Londýna. V 17-ti letech hrála v Britské verzi muzikálu 42nd Street, kde si zahrála Peggy Sawyerovou. Hned po ukončení muzikálu měla Catherine svůj první filmový debut ve Francii ve filmu Šeherezáda "Shereherazade" režiséra Peggyho Sawyera. Do Anglie se po roce vrátila hrát v televizním seriálu "The Darling Buds of May" (12-ti dílný seriál) který vznikal v produkci Yorkshire Television podle románů H. E. Batese..

Po nějaké době se rozhodla odstěhovat do Ameriky. Začala natáčet filmy jako "Christopher Columbus: The Discovery" (1992), "Splitting Heirs" (1993), "The Phantom" (1996) a televizní filmy "The Great" a "Titanic". Catherine Zeta-Jones se na mezinárodní úrovni proslavila díky roli Eleny ve filmu Zorro: Tajemná tvář ("The Mask Of Zoro"), který se stal jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů roku 1998 a který režíroval Martin Campbell a zahrála si v něm po boku Antonia Banderase. Následoval snímek Past "The Entrapment" , kde si zahrála spolu se Seanem Connerym. Od té doby je považována za nový sex symbol filmového plátna.

V roce 2004 si zahrála ve filmu Stevena Soderbergha Dannyho parťáci 2 a komediálním romantickém dramatu Stevena Spielberga Terminál. Mezi její další filmy patří Nesnesitelná krutost bratří Coenových, Past, Zlatíčka pro každého, Všechny moje lásky a Traffic - nadvláda gangů, za nějž byla nominována na Zlatý glóbus.

V roce 2005 si znovu zahrála po boku Antonia Banderase ve filmu režiséra Martina Campbella Legenda o Zorrovi, jehož příběh začíná deset let od okamžiku, kdy jsme hrdiny opustili na konci předchozího dobrodružství Zorro: Tajemná tvář. Alejandro (Banderas) a Elena (Catherine Zeta-Jones) se stali manžely a mají spolu 10letého syna Joaquina (Adrian Alonso). Přestože si Alejandro stále obléká masku Zorra, aby ochránil chudé a utlačované obyvatele kalifornského teritoria před hamižností tamějších vládců, musí se často rozhodovat mezi svým pocitem pro spravedlnost a touhou po normálním životě.

Zeta-Jones získala Oscara v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli za ztvárnění vražedkyně Velmy Kelly v muzikálu Chicago, v němž si zahrála s Richardem Gerem, Renee Zellweger a Queen Latifah. Kromě toho byla nominována na Critic's Choice Award, cenu BAFTA a cenu SAG.

Angelina Jolie-životopis

20. března 2007 v 16:21 | katy |  Aktuální články

Angelina Jolie

Angelina, celým jménem Angelina Jolie Voight, se narodila herečce Marcheline Bertrand a herci Jonu Voightovi. Do kontaktu s herectvím se dostala, již ve věku pěti let a to po boku svého otce v komedii režiséra Hal Ashbyho "Looking to Get Out". V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga. Od šestnácti let začala pracovat jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevila se v hudebních klipech od skupin Meatloaf, Lemonheads, Lenny Kravitz a Rolling Stones.

Mimo Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku studovala na New York University, kde si také poprvé zahrála v divadelní produkci. Po absolvování školy začala pracovat ve skupině UCLA School of Cinema. Zde také natočila svůj první studentský film pod režisérským dohledem svého bratra Jamese Haven Voighta.

Jako herecký nováček se brzy objevila v malé filmové roli "Cyborg 2" (1993), film o kříženci člověka s robotem nebyl příliš úspěšný. O dva roky později získala první hlavní roli počítačového hackera v thrilleru Nebezpečná síť "Hackers", kde poprvé poznala chuť uznání. Ve filmu se seznámila se svým prvním manželem britským hercem Johny Lee Millerem. Vzali se krátce po natáčení. Na svatbu si Angelina vzala místo tradičních bílých šatů černé kožené kalhoty a bílou košili, na kterou napsala svou vlastní krví jméno svého nastávajícího. Tento vztah jim však nevydržel ani rok.

Po účinkování v několika průměrných filmech, jako komedie "Love in all there is"(1996) a krimi thriller Ruce od krve "Playing God" (1997), kde si zahrála po boku Davida Duchovnyho. Za roli Cornelie Wallaceové v televizním dramatu "George Wallace" získala Zlatý Glóbus za nejlepší ženský herecký výkon a nominaci na Emmy. Snímek, který ji vynesl do světa hvězd se jmenoval "Gia", autobiografické televizní ztvárnění kontroverzního života modelky Gii Carangiové. Za tento film získala druhý Zlatý Glóbus a nominaci na Emmy. Brzy po těchto úspěších se objevila v několika televizních talk show a objevila se na mnoha obálkách velkých časopisů.

Díky těmto úspěchům dostává velké množství nabídek významných rolí, nakonec se objevila po boku Gillian Anderson, Ellen Burstyn a Seana Conneryho v romantickém dramatu Podoby lásky "Playing By Heart" (1998). Následující rok se stala součástí dalšího kvalitně obsazovaného komedii Mikeho Newellse Bláznivá runway "Pushing Tin", zde si zahrála po boku Johna Cusacka a Billyho Boba Thorntona. Ačkoliv film neměl zápornou kritiku, nedokázal finančně úspět. Ve stejný rok si zahrála po boku Denzela Washingtona v thrilleru Sběratel kostí "The Bone Collector".

Dalším velmi významným úspěchem byla role Lisy ve filmu Narušení "Girl, Interrupted" (1999). Zde hraje bezcitnou pacientku psychiatrické léčebny spolu s Winona Ryder. Za tuto roli získala cenu Akademie a Zlatý Glóbus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Poté se opět vdala, tentokráte za 45 letého herce Billyho Boba Thortona.

V roce 2000 se objevila v kriminálním příběhu se silnými auty 60 sekund, kde si zahrála po boku Nicolase Cageho. Rok 2001 byl pro Angelinu opravdu úspěšný, nejprve se objevila v thrilleru Sedmý hřích "Original Sin", v němž si zahrála po boku Antonia Banderase. Následně pěkně tvarovaná ve filmovém ztvárnění veleúspěšné počítačové hry Tomb Raider, v hlavní roli Lary Croft stejnojmenném filmu "Lara Croft: Tomb Raider". Podle některých zdrojů se její manželství s Billy Bobem Thortonem v roce 2002 rozpadlo.

Keira Khingtley-životopis

20. března 2007 v 16:07 | katy |  životopisy

Keira Khingtley

Je dcerou herce Willa Knightleyho a divadelní autorky Sharman Macdonaldové (její hru Zimní host zfilmoval Alan Rickman). Herectví se věnuje od dětství. Knightleyové byli pouhé tři roky, když poprosila svého otce, herce Willa Knightleye a matku, scénáristku Sharman Macdonaldovou, aby jí pomohli sehnat agenta. Poprvé si zahrála v televizním dramatu Royal Celebration, když jí bylo osm let. Hrála po boku Minnie Driverové a Ruperta Gravese.

Upoutala pozornost postavou nadšené fotbalistky Jules Paxtonové, za jejíž ztvárnění ve sportovní komedii Blafuj jako Beckham (r. G. Chadhaová) získala Cenu londýnských filmových kritiků pro novou herečku a Cenu za herecký výkon ex aequo na MF ženských filmů v Bordeaux.

Ztělesnila postavu Lary v nové TV verzi Doktora Živaga a v Hollywoodu se prosadila úlohou guvernérovy dcery Elizabeth Swann v divácky úspěšném dobrodružném snímku Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (2003, r. G. Verbinski). Účinkovala v krátkých filmech Deflation (2001, Splasknutí; r. Roger Ashton-Griffiths) a New Year's Eve (2002, Silvestr; r. Colin Spector). Byla oficiálním hostem MFF v Karlových Varech 2002.

Přestože v době natáčení filmu Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly oslavila teprve 18. narozeniny, má na svém kontě už několik významných filmů.

Jako Jackie Price zazářila roku 2005 ve filmu režiséra Johna Mayburyho, Svěrací kazajka (The Jacket), kde si zahrála po boku Adriena Brodyho. Keira Knightleyová četla scénář Svěrací kazajky když v Dublinu točila roli Guinevry ve středověkém akčním dramatu producenta Jerry Bruckheimera Král Artuš: "Byl to vzrušující, kreativní scénář a role, kterou jsem ihned přijala," vzpomíná Knightleyová, která se stala hvězdou filmového plátna po rolích ve filmech Blafuj jako Beckham nebo Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly:. "Ostatní scénáře, které jsem v té době dostala, byly různé variace na to samé: na pěknou, mírně nervózní Bitku, ale role Jackie je role raněné postavy, která potká muže potýkajícího se s traumatem. Není obvyklé, že by se ve filmech objevovali lidé, kteří jsou uprostřed nějakého sebezničujícího procesu."

Když měla Knightleyová den volna z natáčení Krále Artuše, přestože zrovna bojovala s nepříjemnou otravou jídlem, odjela do Londýna na schůzku s Mayburym a producenty, aby si promluvili o Svěrací kazajce. Zjistila ale, že se jedná o pracovní oběd: "Celou dobu jsem se snažila nezačít zvracet na lidi, se kterými jsem toužila pracovat na dalším filmu," říká herečka.

Mayburyho slova tenkrát jen málo pomáhala Knightleyové od pocitu nevolnosti: "Řekl mi, že si nemyslí, že bych se na roli hodila, a že mě nechce," říká Knightleyová, "V tu chvíli jsem neměla co ztratit. Pokud by mi tu roli nedal, znamenalo by to, že se dalších dvacet let budu mučit v korzetech. Požádala jsem ho, jestli mu můžu kousek přečíst. Souhlasil, a slíbil, že jestli jsem odhodlaná roli přijmout, že mě vezme. Přečetla jsem mu svou roli, měl ke mně pár poznámek, a pak mi dal své telefonní číslo a práci mi nabídl."

Ve stejném roce se dále objevila v roli Elizabeth ve filmu režiséra Joe Wrighta Pýcha a předsudek, za kterou byla nominována na Oscara a zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka. (režie Joe Wright). Pokračovala rolí modelky Domino Harvey, která opustí svou kariéru a stane se lovkyní lidí v akčním dramatu režiséra Tonyho Scotta, Domino.

Roku 2006 si znovu zahrála roli Elizabeth Swann ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže. Stejně jako v Pirátech z Karibiku: Prokletí černé perly se zde po jejim boku objevil Johnny Depp a Orlando Bloom. V současné době natáčí již třetí pokračování. Během přestávky při natáčení druhého a třetího dílu Pirátů z Karibiku odletěla do západní Evropy, kde natočila romantické drama Silk a další snímek Joea Wrighta Atonement.

Aktuální článek dne 20.3.!!!!!!!!!!!!!!!!!

20. března 2007 v 12:37 | katy |  Aktuální články
Los Angeles - Herečka Emma Watsonová se pravděpodobně vrátí do role Hermiony navzdory údajným prohlášením, že s potterovskou sérií už nechce nic mít.
"Jsme si stoprocentně jistí, že se Emma coby Hermiona vystoupí v šestém a sedmém dílu," uvedl tiskový mluvčí hollywoodského studia Warner Brothers. Filmová společnost tak popřela spekulace, že šestnáctiletá herečka už nechce v potterovské sérii pokračovat.
Mezi více či méně věrohodnými spekulacemi ční mimo jiné prohlášení Ruperta Grinta, který hraje Rona Weasleyho a nechal se slyšet, že "Emma už nechce pokračovat v natáčení. Už má dost toho, že si je známá jen pouze jako ta holka z Harryho Pottera".


Kouzla

8. března 2007 v 20:04 starší články
KOUZLA
Kouzlo
Účinnek
Accio
(Přivolávací kouzlo)
-přivolá libovolný předmět
Alohomora
-otevírá zamčené dveře a okna
(protikouzlo k Colloportus)
Amnesia
-způsobuje ztrátu paměti
Apparecium
-zviditelňuje nápisy psané neviditelným inkoustem
Avada Kedavra
-okamžije zabije soupeře; jedna ze tří kleteb, která se nepromíjí
Avis
-vyčaruje z hůlky hejno malých ptáčků
Balit
- všechny věci z podlahy se naskládají do školního kufru
Brakiam elmindo
-spravuje zlomené kosti
(ale pokud kouzlí LOCKHART kosti zmizí :)
)
Bublinové kouzlo
-kouzlo, které vám kolem hlavy vytvoří bublinu se vzduchem
Colloportus
-čarovně zamkne dveře
Cruciatius
-působí protivníkovi nesnesitelnou bolest; jedna ze tří kleteb, které se nepromíjejí
Deletrius
-efekt Priori incantatem se zastaví
Densaugeo
-způsobí růst předních zubů
Diffindo
-roztrhne určitý předmět
Dissendium
-otevírá tajný vchod do Prasinek v jednooké čarodějnici
Enervate
-ruší omráčení
Engorgio
-zvětšovací kouzlo
Evanesco
-mizí lektvary a pergameny
Expecto Patronum
-vyčaruje patrona na ochranu před mozkomorem
Expelliarmus
(Odzbrojovací kouzlo)
-odhodí protivníkovi hůlku z ruky
Fenite ingintasum
-ničí malé předměty
(potlouky)
Fera vetrum
-promění krysu v stříbrný pohár
Ferula
-přiváže dlahu ke zlomenině
Finite
-protikouzlo k Tarantallegra
Finite incatatem
-zruší všechny kouzla
Flagrate
-udělá na určitém místě zkřížené ohnivé X
Furnunculus
-vyčaruje na pokožce veliké ošklivé puchýře
Imperius
-dovolí absolutně ovládat protivníka; jedna ze tří kleteb, které se nepromíjejí
Impervius
-dělá protivníka odolným proti vodě
Impedimenta
(Překážecí kouzlo)
-na chvíli ochrne soupeře
Klopýtací kletba
-každy kdo přes ní přeběhne,spadne na zem
Legilimens
- při pohledu z očí do očí umožní soupeři proniknout k pocitům a vzpomínkám v mysli někoho jiného
Locomotor kufr
-nadnese kufr do výše,aby ho mohl čaroděj pomocí hůlky přenášet
Locomotor mortis
-svěrací kouzlo
Lumos
-vyčaruje světlo na konci hůlky
Mdloby na tebe
(vás)
-omráčí člověka nebo zvíře
Mobilicorpus
-vzpřímí a nadnese člověka tak, aby ho mohl člověk pomocí hůlky přenášet
Morsmordre
-vypálí na oblohu Znamení zla
Nox
-zhasíná hůlku
(protikouzlo k Lumos)
Obliviate
-vymaže pamět
Orchideos
-kouzlo pro rychlý růst rostlin
Peskiwichtli Pesternomi
-odhání skřítky
Petrificus totalus
-úplné spoutání
Portus
-vytvoří z určitého předmětu přenášedlo
Pouta na tebe
-hrubé provazy spoutají člověka nebo zvíře
(kentaur)
Prior incantato
-zjistí, jaké kouzlo vyčarovala hůlka naposled
Pripera ivaraska
-odstraní hada
(promění ho v prach)
Protego
(štítové kouzlo)
-odrazí méně účinná kouzla a přeruší efekt nitrozpytu
(vloupání do mysli)
Pulírexo
-uklidí klec pro zvíře a pokud ho někdo použije na člověka bude mít plnou pusu bublinek
Prostě čistící kouzlo
Quietus
-ztlumí hlas na normální hlasitost
(protikouzlo k Sonorus)
Reducto
-zmenšovací kouzlo
(protikouzlo k Engorgio)
Relashio
-vystřelí červené jiskry
(ve vodě proud teplé vody)
Reparo
- spraví nějakou věc
(miska,okenní tabulka)
Repellentus
-udělá sklo nebo část obličeje voduvzdorným
Revertis fartis
-odhodí soupeře do vzduchu
Rictusempra
(Lechtací kouzlo)
-protivník se nemůže smíchy ani hnout
Riddikulus
-zneškodňuje bubáky
Ringgardium leviosa
-buvol na hrudník
Serpensortia
-vyčaruje hada
Silencio
-po použití nemůže člověk nebo zvíře vydávat žádné zvuky
Sonorus
-zvýší hlas
(potřebné ke komentaci např. famfrpálových zápasů)
Specialis Revelio
-pokud se toto kouzlo správně povede odhalí tajemství
(např.knihy)
Tarantalegra
-donutí soupeře tančit foxtrot
Ukaž mi cestu
-hůlka ukáže k severu
Volate asendre
- vyhodí hada do vzduchu
Waddiwasi
-vyčistí ucpané klíčové dirky
Wingardium leviosa
(Nadnášecí kouzlo)
-umožní pohybovat předměty pomocí hůlky
Zahlazovací kouzlo
-prostě zahlazuje
(třeba stopy ve sněhu)
Zapomeň
(Paměťové kouzlo)
-způsobí ztrátu paměti
Zastírací kouzlo
-nezneviditelní člověka, ale působí, že se z vás stane něco jako "lidský chameleon", takže vás nejde skoro vidět