CULLEN rodina KLUB --->zde
Květen 2007

Životopis Severuse Snapea

16. května 2007 v 18:16 | katy |  životopisy

Životopis Severuse Snapea

Jméno: Severus Snape
Věk:36
Kolej: Zmijozel

Rodina: Málo zmíněná. Čistokrevný potomek nadutého, panovačného otce a utlačované matky.

První zmínka: Kapitola sedm v Kameni mudrců

Celek: Severus Snape je z opravdu nezaujatého pohledu velice nepříjemný muž. Využívá svého postavení profesora v Bradavicích k ustavičnému týrání žáků, které nesnáší - tedy těch, kteří nejsou z jeho koleje, a křiklavě nadržuje zmijozelským. Je schopný věky čmuchat všude kolem Harryho. Všichni ho nenávidí - snad kromě studentů, kteří studují pod zástavou stříbrného hada.

Ale na druhé straně je to vynikající čaroděj, skvěle ovládá lektvary a je neúnavným spolupracovníkem Fénixova řádu. Jeho život je kvůli jeho nejisté pozici v neustálém ohrožení a snad proto mu Brumbál, největší kouzelník naší doby, bezvýhradně důvěřuje. Nezapomínejme na to, že se jako jediný dostal z kruhu Smrtijedů živ a zdráv po Voldemortově pádu, protože Fénixově řádu přinášel informace o nejnovějších plánech Temného pána.

Severus Snape jakožto rozpolcená osobnost vás možná uvedla trochu ve zmatek (koho by taky ne, že:-), takže bude lepší, když začneme hezky od začátku.

Narodil se, podobně jako Sirius Black, do čistokrevné kouzelnické rodiny z vysoké šlechty, která nenáviděla mudlovské šmejdy a milovala černou magii. Proto už jako malý kluk znal víc zaklínadel než celý sedmý ročník dohromady. Jeho studium nebylo právě nejšťastnější, stejně jako jeho dětství. Otec Severuse Snapea byl velmi dominantní, prudký a sobecký muž. Pod jeho drezúrou se mladému Severusovi nežilo právě lehce, vyrůstal sám, ubohý a citově ochuzený.

Po začátku studia v Bradavicích se stal lehkou kořistí o hodně staršího Luciuse Malfoye, který ho vzal pod ochranná křídla a přivedl ho do kruhu svých přátel, kteří se později zařadili mezi Smrtijedy. Pro jeho vášeň k černé magii ho nesnášela parta žáků, ke které patřil i James Potter, talentovaný, ale nafoukaný Nebelvíran, který ho před celou školou často a rád!!!:-( ponižoval. Přechod z jedné neutěšené životní situace do druhé ho nijak nezkrušil. Vždycky byl zvyklý být sám. Snad jako jediné plus zaznamenal to, že v kruhu milovníků černé magie ho uznávali a nikdo mu neubližoval, takže se rozhodl následovat jejich příkladu - stal se jedním z nejvěrnějších služebníků Pána zla - Smrtijedem.

Když dospěl do věku jedenadvaceti let, poznal, že něco není v pořádku - jeho sny se u Voldemorta nedočkaly naplnění, spíš ho deptaly hrůzy, jichž se Temný pán dopouštěl. Poznal, že je tam, kde být nechce - a je příliš hluboko, než aby se dostal ven sám.

Rozhodl se, že odejde. Věděl, že uplyne dlouhá doba, než své jméno očistí. Začal tedy pracovat pro Fénixův řád jako špeh. Voldemort nikdy nezjistil, že jeho oddaný služebník zradil. Po jeho pádu dal Brumbál Snapeovi novou životní šanci - možnost učit v Bradavicích. Snape si přál předávat své zkušenosti a výzkumy generaci žáků coby učitel Obrany proti černé magii, Brumbál mu ale svěřil Lektvary, obával se, aby temná strana Snapeovy povahy nevyplula na povrch.

Přijal místo, ale nikdy se nevzdal své vášně a každý rok usiluje o místo učitele Obrany. Je ale vždycky odmítnut, i přes to, že je Ministerstvo schopné do školy poslat svého učitele, který by jim předával přesný popis všeho, co se děje.

Po Voldemortově návratu Brumbál a zbytek řádu znovu usilují o definitivní návrat dobra a v tom je jim Snape coby zvěd nenahraditelným pomocníkem. Jsou mu svěřovány i ty nejtajnější mise a úkoly, takže dobrá strana Severuse Snapea - jeho statečnost a zaujetí - vyplouvá na povrch.

Cesta života pro něj není nejlehčí, musel zvládnout mnoho překážek a obtížných rozhodnutí. Snad proto je tak zatrpklý a uzavřený. Svou hořkost si vylévá na studentech, které nesnáší - a jeho sveřepá nenávist začíná kdesi v pradávnu. Harry Potter by vám o tom mohl vyprávět…


Snad by se mohlo zdát, že Rowling zasadila do příběhu Severuse Snapea jen proto, aby měl Harrymu kdo znepříjemňovat život. Není tomu ale tak. V jednom ze svých rozhovorů prozradila, že se v šesté knize dovíme, jak vypadá Snapeův bubák a proč mu vlastně Brumbál tolik věří. Prý to bude mít velkou spojitost s dějem, takže se zřejmě můžeme těšit, že se rouška tajemství okolo nejobávanějšího bradavického profesora aspoň trošku poodhrne.

aktualni obrazek dne1.5

1. května 2007 v 12:55 | katy |  Obrázky dnů
Dnesnim obraykem je: